Як зробити розсувну перегородку.

Перед тим як займатися виготовленням розсувний перегородки, потрібно добре розібратися в конструкціях і видах перегородок. Абсолютно будь-яка перегородка - це полотно, яке розташовується між підлогою та стелею. Воно виготовляється з міцного матеріалу. Зазвичай перегородки роблять з дерева або металу. Вона повинна бути добре підігнана за розмірами. Досить часто люди в перегородки вставляють скло.
Інструкція
1
Перегородка може повністю складатися з скла. Для цього необхідно придбати міцне, легке і тонке скло. Конструкція профілю може бути різною. У перегородці може бути кілька секцій або членувань. В полотно конструкції можна вставити кілька скляних елементів, а можна зробити його цілком зі скла. Таким чином, можна урізноманітнити дизайн. Обов'язково врахуйте, що чим більше членувань, тим перегородка буде мати більшу вагу, якщо вона виготовлена з дерева. Саме тому не рекомендується повністю заповнювати всі секції склом. Скляні перегородки найчастіше використовуються в кухні або їдальні зоні.
2
Розсувні перегородки буває двох типів: двохрейкові і однорельсові. Краще всього використовувати в домі однорельсові перегородки. При монтажі не доведеться псувати підлогу, щоб монтувати додаткову рельсу. Однак у такої перегородки є й недолік. Вона не може забезпечити повної звукоізоляції, так як між перегородкою і підлогою утворюється після установки щілину. Втім, зовсім не обов'язково в квартирах мати ізольовані від основного приміщення кімнати. Дворейкову перегородку важче встановлювати. Вона може повністю ізолювати приміщення від шуму. Її найчастіше встановлюють в зони, які відрізняються підвищеним шумом: кухня, хол, вітальня, їдальня, дитяча ігрова.
3
Для розсувний перегородки найкраще підходять бруски розміром 20х60 міліметрів. Довжину потрібно вибрати по висоті приміщення, при цьому необхідно відняти 110 міліметрів. До брусків кріплять дві пари фанерних смуг, ширина яких становить 165-170 міліметрів. Довжина ж їх дорівнює довжині бруска. Смуги потрібно з'єднувати з брусками і між собою меблевими петлями. Щоб перегородка добре виглядала, можна покрити лицьову поверхню меблевим лаком. Усередині ланки стоять «металеві ножиці», які забезпечують рух перегородки по горизонталі. Ножиці робляться з металевих смуг розміром 200х20 міліметрів. Вони перетинаються один з одним. Смуги ножиць зверху кріпляться до металевих куточках, знизу ж кінці повинні вільно переміщатися.
4
Щоб забезпечити рух перегородки потрібно використовувати ролики. Вони будуть переміщатися по металевій направляючої. Дана операція досить складна. Такі «візки» складаються з двох роликів, діаметр яких не більш 40 міліметрів і металевого гачка розміром в 5 міліметрів. Саме вони виступають рушійною опорою для всієї перегородки. Гачок необхідно вільно закріпити на візку. Металеву направляючу потрібно кріпити до стелі дюбелями з саморізами. Бічна поверхня може бути оброблена під дерево.
Якщо ви вирішили розділити вашу кімнату або просто внести в неї новий елемент декору, спеціальна дерев'яна перегородка - це самий простий і зручний спосіб вирішити відразу обидва ці завдання. Є декілька хитрощів, які дозволять вам зробити перегородку правильно, затративши при цьому мінімум коштів і зусиль.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами перегородки. Вона не повинна бути занадто великою, щоб не заважати переміщенню і не виглядати занадто громіздкою. Але й занадто маленькою перегородку теж робити не варто: в такому випадку навіть найкрасивіша конструкція мимоволі викликає відчуття неохайності і недоконаності.
2
Виберіть матеріал. Якщо ширина вибраної вами перегородки перевалює за 10-15 сантиметрів, не робіть її цільної - на це піде дуже багато коштів. Набагато вигідніше в вашому випадку зробити порожнисту модель з товстого фанерного листа, який потім можна пофарбувати або обшити тканиною. В інших же випадках вибирайте дерево, в залежності від його зовнішніх якостей і того, де буде встановлена перегородка. Наприклад, якщо ви ставите її недалеко від кухні, де завжди підвищена вологість і більше шансів "промокнути", підберіть дерево, яке не боїться води. Якщо у вас це викликає утруднення, просто проконсультуйтеся з продавцем будівельного магазина, в якому ви купуєте матеріал.
3
Расчертите на стіні і підлозі, як і куди повинна встати перегородка. Слідкуйте за тим, щоб ваші креслення і реальна конструкція перебували на одному і тому ж місці.
4
Внесіть додатковий шарм і красу в вашу перегородку - зробіть вставки зі скла або кольорового пластику, в залежності від загального інтер'єру будинку. Купіть спеціальні кріплення і спробуйте зробити перегородку у вигляді "гармошки" - це зробить її більш мобільною і цікавою у візуальному сприйнятті. Не бійтеся експериментувати і все вийде.