Як змастити кулер ноутбука.

При тривалому використанні ноутбука , скупчення пилу всередині пристрою не уникнути. Це може не кращим чином вплинути на роботу системи охолодження, що згодом стане приводити до перегріву комп'ютера, а також швидкого виходу його з ладу. Більш того, однією з основних причин розбору ноутбуків є саме забруднення кольорів.
Вам знадобиться
  • Ноутбук, спеціальне кулерной масло, термопровідних паста
Інструкція
1
Отже, щоб змастити кулер ноутбука , слід знати основні принципи розбору ноутбуків. Це важливо, оскільки кожна конкретна модель може мати свій спосіб збірки. Перегляньте детальну інструкцію до своєї моделі. Акуратно розкрутіть зовнішні гвинти ноутбука і зніміть клавіатурну панель. Після того як доберетеся безпосередньо до самого кулера, від'єднайте його від радіатора.
2
Перш ніж приступити до мастилі кулера, слід очистити його, а також прилеглий до нього радіатор від скупчився шару пилу. Бажано це зробити звичайним пилососом або видути насосом. Далі видаліть наклейку в центральній гвинтовий частини кулера. Під нею буде маленький отвір, закрите гумовою пробкою. Це отвір веде прямо до осі моторчика і його підшипникової частини.
3
Наберіть в шприц трохи спеціального масла, яке можна придбати майже в будь-якому магазині комп'ютерних комплектуючих. Потім, вийнявши або проткнув шприцом пробку, повільно введіть масло всередину. Ні в якому разі не впорскують його - дайте маслу протекти по осі в подшипниковую частину.
4
Тепер залишилося встановити кулер на місце. Перед цим рівномірно нанесіть шар термопровідних пасти на зовнішню, упирається в процесор поверхню радіатора. Зберіть ноутбук і відразу ж дайте йому трохи попрацювати.
Корисна порада
Варто відзначити, що не всі ноутбуки вимагають регулярного втручання для змащення кулерів. Деяким це взагалі не потрібно, а інші моделі досить часто починають шуміти і грітися.
Якісна система охолодження мобільного комп'ютера забезпечує стабільну роботу важливих елементів ноутбука. Своєчасне обслуговування вентиляторів дозволяє продовжити термін служби цих пристроїв.
Вам знадобиться
  • - силіконова змазка;
  • - хрестова викрутка;
  • - ватяні диски;
  • - металева лопатка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
З'ясуйте, який саме кулер працює некоректно. Для цього встановіть програму Everest, запустіть її і відкрийте меню «Датчик». Знайдіть обладнання, температура якого перевищує норму.
2
Вимкніть мобільний комп'ютер. Відключіть пристрій від мережі змінного струму. Переверніть корпус ноутбука і витягніть акумуляторну батарею. Тепер викрутити необхідні гвинти з корпусу мобільного комп'ютера.
3
Вийміть деякі пристрої, які заважають нормальній розбиранні корпусу. Найчастіше до розкриття корпуса необхідно витягти жорсткий диск, модулі оперативної пам'яті і DVD-привод.
4
Акуратно відокремте частини корпусу один від одного. Для цього краще використовувати металеву лопатку. Якщо у вас немає подібного інструменту, скористайтеся викруткою з плоским наконечником.
5
Підніміть одну зі сторін корпусу і від'єднайте кілька шлейфів. Даний процес необхідно здійснювати за допомогою пінцета або вузьких плоскогубців.
6
Зніміть нижню частину корпусу і знайдіть потрібний вентилятор. Вимкніть шлейф харчування для цього пристрою. Викриття кілька шурупів і зніміть кулер.
7
здеремо наклейку з лопатей вентилятора. Вийміть пластикову заглушку. За допомогою пінцета або голки витягніть стопорну прокладку і гумове кільце. Після цього зніміть лопаті з осі.
8
Протріть ватним диском вісь і лопаті вентилятора. Нанесіть невелику кількість мастила на вісь обертання. Установіть лопати і перейдіть їх кілька разів для рівномірного розподілу мастила.
9
Встановіть на місце стопорне кільце і прокладку. Надіньте заглушку і прикріпіть кулер до радіатора. Зберіть мобільний комп'ютер у зворотній послідовності.
10
Увімкніть ноутбук і через 20-30 хвилин запустіть програму Everest. Перевірте температуру потрібних елементів.