Як змонтувати самому тепла підлога.

Самостійний монтаж теплого статі передбачає уважне вивчення інструкції з безпеки, встановлення та використання продукту. Ряд допущених помилок може привести до збою системи. Крім того, це додаткові витрати. Доведеться розбивати стяжку, ліквідувати поломку і знову заливати підлогу. Щоб уникнути неприємних наслідків в укладанні теплої статі , необхідно підготуватися ґрунтовно.
Вам знадобиться
  • терморегулятор, теплоізоляція, монтажна стрічка, нагрівальний кабель, гофрована трубка, цементно-піщаний розчин.
Інструкція
1
Визначте місце, де буде встановлений терморегулятор. В стіні виготовте канавки для електропроводки, датчика температури і пр. При необхідності підлогу необхідно очистити, загрунтувати. Поверхня повинна бути ідеально рівною.
2
Шар теплоізоляції дозволить скоротити втрату тепла до 30%, тому не варто нехтувати цією можливістю. В якості теплоізоляційного шару можна використовувати пробкові плити, пенофол і пр.
3
Поверх шару ізоляції закріпіть монтажну стрічку, а також фольгированную теплоізоляцію. Як саме кріпити і де розташувати монтажну стрічку, можна прочитати в інструкції.
4
Покладіть по напрямних монтажної стрічки нагрівальний кабель. Укладати кабель слід з легким натягом без великих вигинів. З'єднувальні муфти рас статі гайта на прямих ділянках розкладки кабелю, нитки якого не повинні перетинатися один з одним і його лініями.
5
Встановіть терморегулятори. Підведіть до регулятора харчування, враховуючи значення граничного струму навантаження, який проходить через стандартну електропроводку. Всередину гофрованої трубки закладіть температурний датчик. Використання трубки зручно тим, що в разі поломки датчика, його легко замінити.
6
Рас статі гать трубку рекомендується між витками кабелю по центру. Такий варіант прокладки дозволяє більш точно вимірювати температуру статі .
7
Після повної укладання та підключення датчиків та кабелю, конструкцію залийте цементно-піщаної стяжкою. Товщина стяжки становить близько 5 см. Далі можна приступати до настилу статі .
Сьогодні все більшого поширення набувають водяні теплі підлоги, які можна використовувати як в будинку, так і в офісі. Це зручний варіант прихованого опалення, а також можливість повністю змінити дизайн приміщення, прибравши зі стін ненависні багатьом радіатори опалення.
Проект водяного теплої підлоги через складність розрахунків повинні виконувати тільки професіонали, але ось змонтувати підлогу можна і самим, при цьому заощадивши значну суму грошей. Головне виконувати роботи на підставі проекту, адже проект вашої системи опалення буде ще бути і її паспортом на весь термін експлуатації.

Підготовка до роботи

Поверхня, на яку буде монтуватися підлогу, повинна бути гладкою і рівною, очищена від будівельного сміття. Для гідроізоляції підлоги може підійти поліетиленова плівка, завтовшки більше 100 мікрон. Після того, як ви зробили гідроізоляцію підлоги, приступайте до установки демпферною стрічки по периметру приміщення. Стрічка служить для компенсації розширення бетонної плити при її нагріві. Використовувати дану стрічку треба обов'язково. Потім укладається теплоізоляційний шар. Як матеріал для термоізоляції можна використовувати полістирол. Після того як ви встановили теплоізоляцію в приміщенні по всій площі, можна приступати до установки армованої сітки. Її функції - це кріплення контурів опалення і армуванні бетонної стяжки підлоги. Сітка використовується з прутком 4-5 мм і шириною осередку від 100 мм.

Монтаж

Після виконання підготовчих робіт переходимо безпосередньо до монтажу опалювальних елементів. Труби для опалення водяного статі продаються в бухтах і при монтажі нарізаються залежно від довжини опалювального контура. Контур починається і закінчується на опалювальному колекторі, тобто монтаж виконується у вигляді петлі контура. Труба контура кріпиться до армованої сітки за допомогою пластмасових хомутів. На монтаж одного метра труби потрібно 3-4 хомута. У місці виходу труб з підлоги потрібно встановити захисні куточки на труби для запобігання їх пошкодження. Тепер можна приступати до підключення контурів до опалювального колектору. Труба до колектора кріпиться за допомогою спеціальних елементів (компресійний фітінг), монтаж яких інтуїтивно зрозумілий, головне щоб труба балу відрізана під прямим кутом.

Безпека

Зібравши опалювальний колектор, затягніть повністю всі компресійні фітинги за допомогою гайкового ключа. Приступайте до налаштування опалювального колектора на підставі проекту, в якому зазначено, на скільки оборотів повинен бути відкритий той чи інший кран. Після виконання настройки треба подати в систему воду і перевірити, як вона працює. Якщо все добре, можна починати заливку підлоги бетоном. Заливання виробляється при заповненій системі опалення.