Як зібрати трансформатор Тесли. трансформатор тесла зібрати.

Дуже складно придумати що-небудь більш інтригуюче, ніж трансформатор Тесли. Свого часу, коли автор даного винаходу - сербський вчений Нікола Тесла - продемонстрував його широкій публіці, він отримав репутацію чаклуна і мага. Найдивовижніше, що зібрати трансформатор Тесли без особливих зусиль можна у себе вдома, а потім, при демонстрації цього агрегату, викликати шоковий стан у всіх своїх знайомих.
Інструкція
1
Для початку нам буде потрібен будь джерело струму високої напруги. Потрібно знайти генератор або трансформатор з напругою не менше 5 кВ. Інакше експеримент не вийде. Потім даний джерело струму необхідно підключити до конденсатора. Якщо ємність обраного конденсатора буде великий, то тоді також буде необхідний діодний міст. Потім потрібно створити так званий «іскровий проміжок». Для цього потрібно взяти два мідних дроти, кінці яких зігнути в сторони, а підстава міцно обмотати ізолентою.
2
Далі необхідно виготовити котушки Тесли. Для цього потрібно обмотати дротом будь-яку круглу деталь без сердечника (так, щоб посередині була пустота). Первинна обмотка повинна складатися з трьох-п'яти витків товстого мідного дроту. Вторинна обмотка повинна містити не менше 1000 витків. У підсумку, повинні вийти котушки у формі сочевиці.
3
Потім необхідно підключити дроти до первинної обмотці котушки, а також джерела енергії. Найпростіший трансформатор Тесли готовий. Він зможе давати розряди не менше 5 сантиметрів, а також створити «корону» навколо котушок. Варто тільки відзначити, що фізичні явища, створювані трансформатор ом Тесли, поки не вивчені. Якщо ж ви виготовили трансформатор Тесли, який дає розряди до одного метра, то ні в якому разі не ставайте під цей розряд, хоч це і безболісно. Токи високих енергій не викликають сенсорної реакції організму, але можуть сильно розігрівати тканини. Наслідки від подібних експериментів позначаться з роками.
Силовий трансформатор вибирається залежно від вимог, що пред'являються до нього самого і до блоку живлення в цілому. Такі трансформатори відрізняються один від одного не тільки потужністю, але і конструкцією, яка визначає їх додаткові властивості.
Інструкція
1
Визначтеся з тим, на якій частоті повинен працювати трансформатор . Якщо він включається в мережу безпосередньо, використовуйте в трансформатор е сердечник із сталевих пластин, покритих ізолюючим шаром, - на частоті мережі (50 Гц) для запобігання вихрових струмів цього буде цілком достатньо. В імпульсному ж блоці живлення, де між мережею та трансформатор ом розташовується інвертор, слід віддати перевагу сердечникові з фериту, спеціально розрахованого на роботу на підвищеній частоті (десятки кілогерц). Слід враховувати, що феритовий сердечник, володіючи меншою магнітною проникністю у порівнянні зі сталлю, не зможе працювати на промисловій частоті. Це буде еквівалентно включенню трансформатор а в мережу при знятому осерді, і він неминуче згорить.
2
Від компоновки трансформатор а залежить інтенсивність поля розсіювання. Сердечники у формі букв О або Ш забезпечують можливість швидкого розбирання і збірки, але розташовувати поруч з таким трансформатор ом компоненти, чутливі до магнітного поля, не можна. Тороїдальні трансформатор и випромінюють менше, але не піддаються перемотці, до того ж, вони миниатюрнее. Їх не можна кріпити замкнутими кільцями, оскільки вони еквівалентні короткозамкненими витка. Якщо у приладу традиційної компоновки обмотки розташовані роздільно, між ними значно зменшиться місткість зв'язок. Нарешті, чималу роль грає матеріал каркаса. Картон легше раптом займається, але важче плавиться, а пластмаса - навпаки. Якщо виріб, до складу якого входить трансформатор , передбачається експлуатувати цілодобово, необхідно застосовувати спеціальний термопредохранитель. Від звичайного запобіжника він відрізняється тим, що спрацьовує не тільки при перевищенні струму, але і при зайвому нагріванні трансформатор а.
3
Трансформатор будь-якої конструкції буде менше випромінювати при використанні екранировки. Вибираючи екран, обов'язково візьміть до уваги, до якого саме полю чутливі розташовані навколо вузли - магнітному або електричному. Екрануючи тороїдальні трансформатор и, також не створюйте короткозамкнутих витків.
4
Розрахуйте сумарну потужність, споживану від усіх вторинних обмоток. Для цього струм, споживаний від обмотки, помножте на развиваемое їй напругу. Результати розрахунків для всіх вторинних обмоток складіть. Суму помножте на коефіцієнт запасу, який дорівнював півтора-двом. У виробі, розрахованому на цілодобову роботу, використовуйте навіть більший коефіцієнт.