Як розвинути пізнавальний інтерес.

Трапляється, що дитині не доставляє радість вивчення будь-якого предмета, і навчання здається нудною і не цікавої . Небажання вчитися виникає через відсутність пізнавального інтересу.
Вам знадобиться
  • - цікавий і наочний матеріал до уроків
  • - картки і завдання для самостійної роботи, розраховані на різний рівень учнів
  • - обладнання для дослідів
Інструкція
1
Для розвитку пізнавального інтересу важливо зайняти учня на уроці цікавої діяльністю. Прикладом такої діяльності можуть бути проведення різних дослідів, розгадування кросвордів і ребусів, розігрування сценок по темі уроку. Головне, щоб учень сам хотів займатися цією діяльність, а не діяв з примусу.
2
Заняття не повинно бути у вигляді монологу, обов'язково з боку учнів повинна бути зворотній зв'язок. Для якісного діалогу між учнем і вчителем учень повинен не боятися висловлювати власну точку зору на уроках, відчувати себе захищеним. Неприпустимі негативні оцінки відповіді учня і глузування оточуючих, так як це сприяє психологічному віддаленню учня і небажанню відповідати.
3
Потрібно пояснювати дітям, що всі люди різні, що все по-різному засвоюють матеріал. Сильних учнів необхідно привчати допомагати слабким для того, щоб слабкі тяглися за сильними, а не відставали ще більше, стаючи слабкішим.
4
Для підтримки інтересу до навчання необхідно враховувати особливості сприйняття та засвоєння матеріалу різними учнями. Хтось добре засвоює інформацію на слух; хтось добре сприймає інформацію тільки зорово, для кого-то необхідні дії з навчальними об'єктами.
5
Для того, щоб дитина розуміла, що йому ще багато чому треба навчитися, щоб його інтелектуальне розвиток не стояло на місці, а постійно прагнуло вперед, необхідно час від часу пропонувати завдання на рівень вище, ніж рівень учнів, які виконуватимуть ці завдання. Виконання таких завдань посилює інтерес до предмета і активізує розумові процеси. При оцінці виконання завдань з підвищеним рівнем складності необхідно враховувати не загальний результат, а власні удачі кожного учня у вирішенні поставленого завдання.
6
Також вчителю не варто забувати і про власний самоосвіті. Необхідно постійно підвищувати свій педагогічний рівень, поповнюючи запаси прийомів навчання та цікавого матеріалу до уроків, цікавитися новими технологіями навчання, по можливості, застосовуючи їх на практиці. Важливо не тільки зробити процес засвоєння нового матеріалу різноманітним, а набагато важливіше розвивати інтерес до навчання і не дозволяти цього пізнавальному інтересу слабшати.
Корисна порада
- після кожного уроку аналізуйте, що вдалося зробити, а що не вдалося і чому; це допоможе вибудувати наступний урок з урахуванням особливостей учнів.- готуючи матеріал для цікавих моментів уроку, не забувайте про те, що учні обов'язково повинні засвоювати необхідний навчальний матеріал