Як зробити валянки м'якше.

Досить довго російські валянки вважалися взуттям для дітей та сільських жителів. Зараз зваляти з овечої вовни «чобітки» і «черевики» стають все більш актуальними і в місті, особливо під час сильних морозів. Вироби з повсті красуються навіть на подіумах у модних кутюр'є. Важливо підібрати якісну пару і розносити її, щоб зробити валянки м'якше.
Вам знадобиться
  • Шкарпетки з бавовни і шерсті
  • Газети
  • Гарячий пар
  • Гумовий молоток (дошка, качалка)
Інструкція
1
Звертайте увагу на матеріал виготовлення валянок. Якщо ви уважно поставитеся до покупки, то потім не доведеться довго і болісно розношувати грубі «колодки». Рекомендується зупиняти вибір на виробі середньої жорсткості - надто м'які валянки швидко втратять форму. Майте на увазі, що фабричні моделі завжди більш жорсткі, ніж саморобні. Найкомфортнішими валянками вважаються вироби з тонкорунної вовни вищого сорту - чёсанкі.
2
розноси жорсткі валянки , поки вони не приймуть форму ноги. Якщо вибрана не надто груба повстяна взуття, то досить надягти її на бавовняний і товстий вовняний носок і щодня ходити на морозі і навіть по мокрому снігу. З часом валянки стають м'якше. Врахуйте, що при цьому вони трохи сідають в довжину, в ширину ж - розширюються.
3
Спробуйте отпарить повстяну взуття. Це найшвидший спосіб зробити валянки м'якше в екстрених випадках, коли часу і можливості на їх разнашіванія у вас немає. Тримайте Вален чобітки над гарячою парою, поки повсть чи не стане вологим і м'яким. Потім щільно набийте їх старими газетами; прикрийте шматком тканини і відбийте гумовим молотком, качалкою або ребром дошки: підйом, шкарпетки і всю область ступні.
Корисна порада
Ніколи не сушіть промоклі валянки на гарячих опалювальних приладах - від цього вони втрачають форму, сідають (часом навіть на 2-3 розміри) і стають жорсткими. Після цього їх буде набагато важче розносити. Сушіть і зберігайте валянки тільки при кімнатній температурі. Перед тим, як зайти в будинок, обов'язково стряхивайте сніг з поверхні повсті. Забруднення з повсті Не змивайте, а счищайте щіткою або вологою ганчіркою.