Як сформувати ціну.

Будь-яке підприємство, яке займається реалізацією товарів або просуванням послуг, стикається з питаннями ціноутворення. Процес формування ціни дуже кропіткий і включає в себе ряд параметрів, які не варто забувати при ухваленні рішення про остаточну вартість продукції або послуг.
Вам знадобиться
  • - Документація компанії з придбання матеріалів, товарів, сировини, а також витрат, необхідних для виробництва і нормальної роботи;
  • - калькулятор;
  • - блокнот і ручка.
Інструкція
1
Порахуйте оптову ціну виготовлювача. Цей параметр складається з двох складових - собівартості продукції (сировини) і прибутку виробництва. Наприклад, магазин закуповує у меблевої фабрики її продукцію. Меблева фабрика виробляє дерев'яну меблі, собівартість якої визначається: вартість деревини + витрати фабрики на зарплату працівникам, електроенергію і воду + транспортні витрати. До собівартості додається прибуток (націнка) фабрики і виходить оптова ціна виготовлювача. Націнку на продукцію фабрика вправі встановлювати самостійно для покриття витрат на виробництво меблів та отримання прибутку.
2
Розрахуйте оптову відпускну ціну , що дорівнює сумі оптової ціни виробника та непрямих податків (ПДВ, акцизи), які виробник сплачує в бюджет. У вищеописаному прикладі до оптової ціни фабрики додається сума податку ПДВ в розмірі 18%.
3
Порахуйте оптову ціну закупівлі, рівну сумі оптової відпускної ціни та посередницької надбавки (прибуток, ПДВ, витрати) посередника. У запропонованому прикладі до оптової відпускної ціни варто додати вартість послуг транспортної компанії, яка доставить меблі в магазин.
4
Визначте підсумкову роздрібну ціну , яка дорівнює сумі оптової ціни закупівлі і торгових надбавок. В даному випадку магазин додасть до суми оптової ціни торгову націнку, ПДВ, власні витрати на оплату праці працівників, електроенергію, оренду приміщення.
Корисна порада
Будь-яке формування цін на товар або послугу повинно дотримуватися основних правил державного регулювання цін. Крім того, при розрахунку ринкової ціни необхідно враховувати співвідношення попиту і пропозиції, рівень цін найближчих конкурентів, а також рівень власних витрат. Для того щоб знизити ціну, необхідно якраз врегулювати витрати або змінити постачальника.
Щоб збільшити купівельний попит, недостатньо представити на полицях різноманітний товар. Необхідно вивчити асортимент , нестача якого відчувається в сусідніх торгових мережах.
Інструкція
1
Перед тим як складати план закупівель на наступний період, сформуйте асортимент товару. Для цього проведіть дослідження: з'ясуйте, які вироби найбільш затребувані серед покупців. Опитаєте продавців і складіть списки того, що розбирається швидше. Заплануйте привезення більшої кількості даного товару.
2
Проведіть серед відвідувачів опитування. Роздайте анкети і попросіть записати, яких товарів не вистачає на полицях. Нехай вкажуть марку і приблизну ціну, за яку готові купувати дану річ. Зробіть це під видом бонусної акції. Серед усіх, хто заповнив бланки, розіграйте призи. Вручите переможцю карти зі знижкою на продукцію. Залучіть спонсорів з середовища постачальників. Вони можуть організувати промоакцію всередині магазину.
3
Зведіть разом отримані дані. Зробіть таблицю асортимент а. Створіть в ній вісім шпальт і стільки рядків, скільки найменувань товару планується. Стовпці назвіть так: номер по порядку, назва товару по регістру, компанія-виробник, вартість за одиницю, кількість упаковок, вартість партії товару, примітки. Тут запишіть корисну інформацію: адреси і телефони постачальників, терміни поставки і т.д. Під таблицею напишіть "разом" і порахуйте загальну суму.
Корисна порада
Створюючи таблицю, намагайтеся, щоб там були представлені загальнодоступні товари та продукція екстра-класу. Не зациклюйтеся на одному виробнику, намагайтеся урізноманітнити асортимент. Беріть на реалізацію нові бренди. Якщо товар буде недорогим і якісним, в магазин прийдуть нові покупці.