Як розвинути інтереси у дитини.

Дітей немає, є люди, сказав Януш Корчак. Продовжуючи цю тему можна сказати, що немає і дорослих. Всі великі люди - це ті діти, яким не заважали розвиватися в цікавому напрямку. Головне завдання батьків - визначити, в якій площині знаходяться таланти дитини , і допомагати рухатися цим шляхом.
Інструкція
1
Найскладніше в цій справі - набратися терпіння. Більшість дітей довго не можуть визначитися, що їх більше цікавить, тому перемикають свою увагу з одного предмета на інший. Спостерігайте уважно й неупереджено. В один прекрасний момент ваш маленький геній, нарешті, зупинить свою увагу на чомусь одному. І ось тут головне не прогавити. Припустимо, йому сподобалося малювати. Купіть найкращі фарби, палітру, папір. З хорошим інструментом і робота швидше спирається. Згодом якщо інтерес не пропаде, запишіть в гурток, студію. Єдине, чого робити не варто, - це тиснути і квапити події. Дитина може втратити інтерес і закритися. Дітям властиво робити вчинки «на зло».
2
Підтримуйте. Навіть якщо вам не подобається той напрямок, куди тягне дитини , ні за яких обставин не говорите йому про це. Впевненість у собі - це один з ключових моментів. Навіть якщо у вашій родині всі лікарі або інженери, а дитини вабить світло софітів, це не означає, що з ним щось не так. Просто у кожного свій шлях. Будьте лояльні.
3
Для того щоб дитина мала різнобічне уявлення про життя і міг вибрати свій шлях, відвідуйте з ним якомога більше різноманітних місць. Спільне проведення дозвілля не повинно обмежуватися відвідуванням зоопарку, атракціонів або кіно. Різні виставки, музеї, концерти, театр ніхто не відміняв. Тяга до мистецтва прищеплюється з дитинства. У дорослої людини просто не вистачає часу та й бажання для того, щоб змінювати сформовані життєві підвалини.
4
Більше читайте. Любов і до читання прищеплюється в ранньому дитинстві. Книги, написані для найменших, насправді несуть величезний емоційний посил. При всій невитіюватість сюжетів в них розглядаються серйозні проблеми взаємовідносин, добра і зла, любові і зради. Слухаючи казки, дитина вчиться оцінювати, аналізувати. Вірші та байки розвивають почуття ритму. Люди з гарною природною пам'яттю виростають з тих дітей, батьки яких не лінувалися і читали їм на ніч вірші та казки.
5
Повісьте в дитячій кімнаті карту світу і зоряного неба. Волею-неволею маленький чоловічок буде цікавитися тим, що намальовано на картинках, почне ставити запитання. Ваша задача не відмахуватися, а максимально грамотно і чітко роз'яснювати, задавати навідні запитання.
Корисна порада
Всі ми родом з дитинства. Якщо хочете зрозуміти своє чадо, постарайтеся згадати себе в цьому віці, чого ви хотіли, які у вас були потреби і бажання, і ви самі не помітите, як до вас прийде розуміння внутрішнього світу своєї дитини.