Як зробити порожнє яйце з пап'є-маше.

Пап'є-маше - старовинна і незаслужено забута техніка. А адже подібним способом виготовлялися найрізноманітніші речі: ляльки, лакові шкатулки, ялинкові іграшки. Давайте почнемо знайомство з цією технікою з найпростішої форми - пасхального яйця. Спробуйте освоїти цей захоплюючий процес.
Вам знадобиться
  • - пластилін;
  • - газети;
  • - клей ПВА;
  • - вазелін;
  • - гострий ніж;
  • - акрилові фарби;
  • - кисті.
  • Наждачний папір з дрібною зернистістю
Інструкція
1
Насамперед приготуйте форму майбутнього яйця. Виліпите заготовку з пластиліну. Можна використовувати залишки цього матеріалу різних кольорів, це не має ніякого значення. Намагайтеся, щоб майбутнє яйце було потрібної форми, а поверхня залишалася максимально рівною.
2
Змастіть пластилінові яйце вазеліном.
3
Почніть обклеювати його газетним папером. Для цього просто відривайте шматочки газети розміром не більше, ніж 1 квадратний сантиметр, і наклеюйте на поверхню заготовки. Папір треба саме відривати, щоб краї були нерівними. Наклеюйте її як черепицю, щоб клаптики газети частково заходили один на одного. Для перших двох-трьох шарів папір достатньо змочувати у воді. Подальше наносите на клей ПВА. Просто змащуйте пензликом невелику ділянку і наклеюйте шматочки паперу. Чим більше шарів ви зробите, тим міцнішим буде, в кінцевому рахунку, ваше виріб. Постарайтеся останні два шари зробити з білих шматочків паперу.
4
Залиште вийшла конструкцію для просушки. Це може зайняти кілька днів. Не поспішайте, для подальшої обробки пап'є-маше повинне добре висохнути.
5
Розріжте яйце дуже гострим ножем. Вийміть пластилін і змастіть внутрішню поверхню клеєм ПВА. Просушіть. Тепер з'єднайте дві половинки за допомогою клею ПВА і шматочків газетного паперу. Спочатку наклейте клаптики по лінії розрізу, а потім сформуйте ще один шар. Якщо ви плануєте підвішувати яйце, вмонтуйте в шов петельку з дроту або товстої волосіні. Залиште сохнути на добу.
6
Ретельно висушене яйце обробіть наждачним папером, щоб позбутися від усіх нерівностей. Будьте дуже обережні, працюйте легкими рухами, щоб не пошкодити яйце, особливо шов.
7
Покрийте яйце кількома шарами білої акрилової фарби. Ретельно сушіть кожен шар. Тепер можна приступити до розфарбовування яйця. Малюйте будь-які візерунки, використовуйте всілякі сюжети. Великодні яйця дозволять втілити будь-яку вашу фантазію.
Корисна порада
Акрилові фарби водоустойчиви, але краще покрити готовий виріб акриловим лаком. Це продовжить життя вашому шедевру.