Як зробити свою спину гнучкою. Як стати гнучкою в домашніх умовах.

Гнучкість хребта - показник молодості тіла. Так вважають на Сході. І вважають не даремно, тому що гнучкість означає хорошу рухливість в суглобах, що завжди було притаманне молодому організму.
Інструкція
1
На сьогоднішній день не кожна людина навіть у молодому віці може похвалитися гнучкістю своєї спини. Причина - гіподинамія. Людина стала менше ходити, а більше сидіти - і на навчанні, і на роботі, і вдома, і в театрі чи ресторані. А сидячий спосіб життя призводить до втрати гнучкості і як наслідок - зайвій вазі, набряків, судинним зірочкам.
2
Основне навантаження в людському тілі доводиться на спину , тому дуже важливо зробити свою спину гнучкою. Для цього існують спеціальні вправи, розроблені з урахуванням збалансованої навантаження і спрямовані на поліпшення еластичності зв'язок і рухливості суглобів. Але виконувати ці вправи потрібно регулярно, інакше гнучкість після часу погіршуватиметься.
3
В ідеалі розтягування м'язів спини потрібно виконувати, починаючи з 13-14 років, інакше гнучкість вже в цьому віці почне знижуватися.
4
Вправи для гнучкості спіниІнтенсівность вправ необхідно контролювати. Повинно відчуватися тільки легке напруження мишц.Сесть на стілець зі спинкою, ноги повинні діставати до підлоги. Ноги поставити на підлогу, коліна - разом. Нахилитися вперед і обхопити руками передні ніжки стільця. Розслабивши плечі і напружуючи м'язи рук, злегка потягнути тіло вниз. Зафіксувати це становищем на 20-30 секунд. Повторити ще раз.
5
Повороти. Повільно піднятися зі стільця. Потім, витягнувши шию, сісти на стілець з прямою спиною. Не зрушуючи стегон, повернути верхню частину тулуба вліво і вхопитися за спинку стільця обома руками. Голову повернути вліво і подивитися собі за спину .
6
Обережно повернути тіло ще далі вліво, допомагаючи лівою рукою, при цьому не напружувати плечі і шию. Ви повинні відчути, як тягнуться м'язи з обох боків тулуба. Зверніть увагу на стегна - вони не повинні зрушити. Затриматися в такому положенні 20-3 секунд. Те ж саме зробити в праву сторону, потім повторити вправи ще раз.
Зверніть увагу
Якщо ви докладете трохи зусиль, щоб зробити свою спину гнучкої, результат вам окупиться сторицею. Тому що від стану хребта залежать не тільки гарна постава, пластичність і гнучкість тіла, але і здоров'я і навіть тривалість життя людини.
Щоб зробити спину гнучкою, необхідно знати, які вправи допоможуть цьому і з якою періодичністю займатися. Якщо проявити завзятість, то спинні м'язи зміцняться, постава стане королівської.

Плавайте і висите

нетреноване спина може стати причиною викривлення хребта, остеохондрозу та інших неприємностей. Якщо є можливість ходити в басейн, то прекрасно. Вода допоможе тренуванні м'язів, що не перенапружуючи іх.Справіться з даними проблемами і зробити спину гнучкішою допоможе турнік. Його можна повісити вдома в дверному отворі або займатися в залі, на вулиці. Обхопіть поперечину руками і повісите стільки, скільки зможете. Намагайтеся при цьому не напружувати м'язи, а розслабити іх.Пусть перший раз ви зможете протриматися в такому положенні не більше п'яти секунд, не впадайте у відчай, наступні спроби будуть більш вдалими, якщо займатися щодня, не пропускаючи жодної треніровкі.Прі остеохондрозі (але не в період загострення), сколіозі лікарі дуже рекомендують мати вдома турнік і займатися потроху кілька разів на день.

Розтяжка і силові вправи

Зробити спину гнучкіше допоможуть силові заняття і вправи на розтяжку. Спочатку потрібно зняти м'язове напруження. Тому походіть хвилин 5, а потім стільки ж потанцюйте. В результаті веселою розминки не тільки м'язи знайдуть потрібний тонус, але і настрій поднімется.После цього починайте основну частину тренування. Для першої вправи встаньте на свої 4 кінцівки - на кисті рук і коліна. Уявіть себе кішкою. Подібно до цього гнучкому тварині вигніть спину. Вона повинна стати напівкруглої. Під час цих тілесних маніпуляцій опустіть голову вніз.Теперь вогне спину. Робити це потрібно повільно, опускаючи поперек вниз, а голову піднімаючи нагору. Починайте з 7 повторень, поступово доходячи до 20.Пора дати відпочинок спині, але і під час цього можна продовжувати займатися її вдосконаленням. Ляжте спиною на килимок. Витягайте голову в одну сторону, а ноги - в іншу. Ви повинні відчути, як під час цієї вправи стаєте вище і стройнее.Мишци відпочили, можна знову вставати на карачки, але робити більш динамічне вправу. Підтягніть коліно правої ноги в сторону підборіддя, а потім зробіть різкий мах назад. Після п'яти повторень теж саме виконайте лівою ногой.Пора вставати і брати в руки невеликі гантелі. З'єднайте їх на рівні грудей, а потім розведіть лікті в сторону. Знову поставте кисті з гантелями на рівні грудей і зробіть руками вже велике коло, розвівши їх в сторони полностью.После цього виконайте те ж саме, але з почерговим випадом то однієї, то іншою ногою вперед. Приберіть гантелі, покладіть руки на пояс і нахиліться кілька разів вперед і назад.В висновок про періодичність. Якщо ви будете займатися 2 рази на день по 20-25 хвилин, то через 3-4 тижні відчуйте, що спина стала більш гнучкою, а постава покращується на очах. Ні в якому разі не припиняйте занять, адже гнучкість як приходить, так і йде, якщо її не тренувати.