Як розшифрувати марку сталі. Марка стали розшифровка.

Якщо ви зіткнулися з написанням марки стали, розшифрувати яку не в силах, не поспішайте телефонувати фахівцям по металах або кидатися в бібліотеку за довідковими посібниками. Розшифрувати марку стали для вас не складе великої праці, потрібно лише знати, якими буквами прийнято позначати хімічні елементи, що входять в конкретний сплав.
Інструкція
1
Отже, у маркуванні стали зустрічаються такі позначення елементів: Н - нікель, Х - хром, М - молібден, Т - титан, К - кобальт, Д - мідь, С - кремній, Г - марганець.
2
Для вказівки способів розкислення стали також застосовуються літерні позначення: СП - спокійна сталь, ПС - полуспокойная, КП - кіпящая.Своі позначення є і у різних типів сталей залежно від складу і призначення.
3
Нелеговані конструкційні стали звичайного якості позначаються літерами СТ. (Наприклад, ст.4, де цифра 4 після букв означає вміст вуглецю у відсотках).
4
Нелеговані конструкційні сталі високої якості позначаються двозначним числом, яке вказує на середній вміст в сталі вуглець (ст.10)
5
Якісні стали для виготовлення посудин високого тиску і котлів позначають так само, як і конструкційні нелегіровані стали, тільки додають букву К (наприклад, 20К).
6
Леговані конструкційні стали позначають буквено-цифровим кодом. Цифри після букв позначають зразкову зміст елемента (але при вмісті легуючої добавки менше 1,5% цифра не ставиться).
7
Знижений вміст домішок (сірки, фосфату) позначають буквами А чи Ш в кінці маркувального позначення (наприклад, 17ХГ-Ш).
8
До позначення ливарних конструкційних сталей в кінці додається літера Л.
9
В позначенні будівельних сталей присутній буква С і цифри, які відповідають мінімальній межі текучості сталі. Додатково в кінці ставиться позначення Т для термоупрочненного прокату, К для підвищеної корозійної стійкості, Д - для позначення підвищеного вмісту міді (наприклад, С 354 Т).
10
Інструментальні нелегіровані стали діляться на якісні (позначаються буквою У і цифрою, що показує середній вміст вуглецю, наприклад, У9) і високоякісні, в маркуванні яких ставиться буква А в кінці маркування (наприклад, У9А) .Інструментальние леговані сталі позначають в маркуванні так само, як конструкційні леговані (наприклад, 3Х2В5МФ).
11
Маркування швидкорізальних сталей починається з букви Р, потім йде цифра, яка вказує на вміст вольфраму. Якщо вміст ванадію перевищує 2,5%, вказується буква Ф і відповідна цифра (наприклад, Р5М6Ф3).
12
Знаючи ці правила, ви без особливих зусиль визначите складу тієї чи іншої сталі, а для досвідченого фахівця розшифровка марок стали і зовсім просте і зрозуміле справу.