Як розшифрувати біохімічні аналізи.

Часто буває, що отримавши на руки результати аналізів, ми з тугою вдивляємося в незрозумілі цифри. Хочеться зрозуміти, що ж саме відбувається в нашому організмі, адже лікарі так рідко опускаються до пояснень. Особливо багато питань виникає з приводу аналізу на біохімію крові. Стільки показників, і всі незрозумілі.
Вам знадобиться
  • Бланк з результатами ваших аналізів
Інструкція
1
Глюкоза.Етот показник говорить про рівень цукру в крові. Підвищення може свідчити про цукровий діабет. Зниження рівня цукру в крові може зустрічатися при деяких ендокринних захворюваннях або проблемах у роботі печінки. Якщо відхилення невелике, лікар може направити вас на додаткове дослідження.
2
Загальний белок.Уровень загального білка може бути нижче норми при порушенні роботи печінки, нирок, хронічних запальних процесах. Крім того у людей похилого віку рівень білка також нижче, ніж у більш молодих. Якщо рівень білка підвищений, то не можна виключати якісь захворювання крові. Для того щоб цей показник був точніший, досліджують фракції білка: альбуміни і глобуліни.Паденіе рівня альбуміну в крові говорить про серйозні захворювання печінки, нирок, важких формах алергії, гнійних процесах і важких опіках. В нормі рівень альбуміну не менше 54%. Підвищення рівня глобулінів в крові говорить про наявність гострих запальних процесів. Зниження гамма-глобуліну говорить про можливе імунодефіцит. В нормі Гамма-глобулінів від 12 до 22%. Зниження рівня альфа-2-глобуліну може свідчити про панкреатит або захворюваннях нирок. В нормі повинно бути 2 - 5% альфа-глобуліну і 7 - 13% альфа-2-глобуліну. Крім цього в крові вимірюється рівень бета-глобулінів, він повинен відповідати 8-15%. Якщо рівень бета-глобулінів змінений, це говорить про порушення жирового обміну.
3
С-реактивний белок.Его зміст може збільшуватися при різних запаленнях і пухлинах. Завдяки йому можна визначити тяжкість таких захворювань як ревматизм і ревматоїдний артрит, а також підібрати ефективне лікування. В нормі цей показник не виявляється.
4
Альфа-фетопротеін.Етот показник зазвичай також не виявляється. Нормальним його присутність є тільки для вагітних, причому для кожного терміну є своя норма. Його обов'язково визначають на різних термінах вагітності, так як побічно він може свідчити про наявність вроджених вад у плода. В інших випадках наявність цього білка говорить про захворювання печінки або якихось пухлинах.
5
Білірубін.Ето показник роботи печінки. Підвищення - головний симптом жовтяниці, гепатиту. Якщо у людини підвищений зв'язаний білірубін, швидше за все в нього наявні захворювання печінки. Рівень загального білірубіну повинен бути не вище 20,5 ммоль/л.
6
Ферменти крові.Все ферменти крові знаходяться всередині клітин і проявляються при їх руйнуванні і розпаді. Підвищення рівня цих ферментів дозволяє провести ранню діагностику різних захворювань-АЛАТ і АСАТ - загибель і розпад клеток.- КФК - рання діагностика інфаркту, також свідчить про захворювання м'язової тканини-Амілаза - підвищення це ферменту можливо при гострому панкреатиті, ниркової недостатності. Зниження рівня амілази може свідчити про гепатит, проблемах з щитовидною залозою або пізній токсикоз вагітних. В нормі 0,8 - 3,2 МО/л.
7
Холестерін.Нормальний рівень холестерину в крові 3,6 - 6,7 ммоль/л. Підвищення рівня холестерину веде до атеросклерозу. Також підвищення можливе при цукровому діабеті, алкоголізмі, хронічних захворюваннях нирок, деяких захворюваннях щитовидки. Пониження відбувається при туберкульозі, анемії, хронічної серцевої недостатності, гострих захворюваннях печінки.
8
Бета-ліпопротеіди.Уровень бета-ліпопротеїдів підвищується в крові при цукровому діабеті, атеросклерозі, порушенні обміну жирів. В нормі дорівнює 1,3 - 5,4 ммоль/л.
9
Трігліцеріди.Іх рівень в крові показує, наскільки людина схильна до атеросклерозу. Високий рівень також спостерігається при деяких захворюваннях нирок і алкоголізмі.