Як зробити аранжування.

Для того щоб музична композиція була красивою і багатогранною, вона повинна бути якісно аранжована. Аранжування вкрай важлива для підсумкового сприйняття композиції - будь-яка, навіть найталановитіша мелодія, не покажеться слухачеві цікавою, якщо вона не буде належним чином оформлена музично. Мистецтво створення додаткових партій, що підкреслюють основну мелодійну лінію композиції - непросте завдання, і тому вся робота аранжувальника - це безперервне творчість.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили зайнятися створенням аранжувань, вам будуть потрібні початкові знання, без яких не можна розпочати перший етап даної роботи. Прослухайте пісню або мелодію, яку ви повинні аранжувати.
2
Ретельно продумайте стиль композиції - від вибору стилю багато в чому залежить напрямок вашої подальшої творчої роботи. Для початку постарайтеся гармонізувати мелодію, уникаючи одноманітності в створенні нових гармоній. Включайте в аранжування незвичайні музичні ходи, нестандартні акорди і ритмічні партії.
3
Враховуйте в аранжуванні особливості голосу, яким співається пісня. Під час вокальної партії не перестарайтеся з кількістю інструментів в аранжуванні - занадто багато інструментів заглушать голос і перемешают мелодію. Всі оригінальні самостійні мелодії залишайте для сольних інструментальних партій в програшах.
4
Завжди звертайте увагу на форму композиції - це дозволить зберегти її цілісність в новому аранжуванні. Дотримуйтесь ритмічний розмір, враховуйте кількість частин і музичних квадратів у пісні. Визначте момент найвищого музичного розвитку теми.
5
Придумуючи програші, зберігайте форму композиції та її стилістичну спрямованість. Різні інструменти підкреслюють різні стилі - пам'ятайте про це.
6
Для запису і подальшого відомості музичних партій, з яких ви зберете готову аранжування , використовуйте програму Cubase, здатну працювати і з аудіо-форматами, і з MIDI.
7
Домагайтеся під час запису максимально якісного і живого звучання інструментів. Пишіть красиві, виразні і органічні партії. Готові треки не забудьте звести разом по балансу звучання.
Все початківці музиканти стикаються з однією серйозною проблемою - відсутністю приміщення для запису та аранжування творів. З огляду на те, що в даний час послуги професійних студій коштують досить дорого, можна скористатися доступною альтернативою - написати аранжування на своєму персональному комп'ютері.
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - midi-клавіатура;
  • - синтезатор.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до написання аранжування, дізнайтеся більше про таких музичних поняттях, як «гармонія», «мелодія», «ритм» і «басова лінія». З цих основних елементів і буде сформована аранжування, точніше її фактура. Пам'ятайте: основна сукупність музики або аранжування називається фактурою. При цьому головною частиною композиції незмінно є мелодія. Гармонію можна зіграти акордами або струнним арпеджіо.
2
Зверніть увагу на ритм композиції: він грає не останню роль в елементі музичної фактури. Важливі і підголоски. Підголоски найкраще проводити під час звучання довгих нот. Це буде виглядати наступним чином: мелодія «застигає», а ви її продовжуєте за допомогою підголоски. Підголосок пишіть або вище, або нижче мелодії. До того ж, використовуйте при цьому інший музичний інструмент. Тобто в музичному творі чітко повинна простежуватися грань між основною композицією і підголоском.
3
Скачайте програму Sound Forge або інший Audio і Midi редактор і встановіть цей софт на комп'ютер. Уважно вивчіть «анотацію» до програмного забезпечення: в ній розписані секрети редагування музичних композицій, їх транспонування, мікшування і відновлення. За допомогою таких програм можна також навчитися записувати «мінусовки», без яких вам при написанні аранжувань не обійтися.
4
Записати аранжування можна і за допомогою синтезатора, якщо ви вмієте на ньому грати. Функції даного інструменту можна вивчити за допомогою інструкції та методом проб.
Зверніть увагу
Програми завантажуйте на перевірених ресурсах: в ідеалі це мають бути сайти розробників програмного забезпечення. Якщо використовувати софти з неперевірених джерел, то це може привести до інфікування ПК шкідливою програмою.
Корисна порада
Як правило, комп'ютерне аранжування записується однією людиною з використанням midi-клавіатури, яка враховує унікальну манеру гри кожного «живого» інструменту.