Як зробити фінку.

Фінський ніж або фінка - це особливий тип ножа з прямим клинком і скосом обуха («Щучкою»). Багато людей в силу відсутності коштів на покупку хорошого ножа або з бажання володіти ножем «під себе» намагаються виготовити його самостійно. Справа ця досить трудомістка, але цілком реальне.
Вам знадобиться
  • Сталь, дерев'яний брусок для рукояті, латунний пруток для заклепки і пластина з бронзи або латуні для втулки
Інструкція
1
Зробіть попереднє креслення відповідно до розмірів готового виробу і відобразите окремо тільки клинок і хвостовик. Перенесіть на сталь креслення. Для цього вирізаний паперовий силует клинка з хвостовиком покладіть на ножовочное полотно і обведіть олівцем або маркером. Обведіть контур електрогравером. Проте якщо немає можливості це зробити, розмітку під час роботи доведеться періодично оновлювати.
2
Зніміть з заготовки зайвий метал. Будьте гранично уважні і час від часу остуджують заготовку, опускаючи у відро з холодною водою (або іншу ємність, але не меншого обсягу, оскільки дотик гарячої стали дна призведе до затуплення кінчика). Акуратно працюйте при виведенні вістря, т.к. ніж метал тонше, тим він швидше нагрівається. У місці переходу клинка в хвостовик Не робіть прямі кути, бо це може послабити конструкцію.
3
Отвір під заклепку, на жаль, в домашніх умовах просвердлити неможливо ні за допомогою звичайного свердла, ні за допомогою побідитового. Це можна зробити, використовуючи технологію електролізу. Для цього вам потрібно мати випрямляч струму. Приготуйте електроліт. Візьміть півлітрову банку з теплою водою, додайте ложку кухонної солі, розмішайте. Покрийте хвостовик в два шари швидковисихаючим лаком і замотайте парою шарів ізоляційної стрічки для герметизації.
4
Позначте і виріжте на ізоляційної стрічки місце з обох сторін, де буде знаходитися отвір. Капніть трохи лаку в отвір і натисніть на изоленту навколо отвору, щоб видалити повітря. Дочекайтеся повного висихання. Те ж виконайте з іншого боку. Гострим шилом очистіть від лаку місце отвори.
5
Опустіть заготовку в електроліт, не переступаючи межі ізоляційної стрічки. Підключіть плюсової провід до заготівлі від випрямляча за допомогою «крокодила», а мінусовій опустіть в електроліт. Увімкніть випрямляч і торкніться негативним електродом підготовленої ділянки прямо в електроліті. Швидкість пропалювання залежить від сили струму (від півгодини до трьох). Періодично перевіряйте діаметр отвору. Щоб вирівняти отвір під потрібний діаметр, використовуйте конічні корундові шарошки.
6
Затисніть шарошку в дриль і вирівняйте отвір зсередини. Виконайте «лінзовідние» слабовогнутие спуски. Вони повинні мати однаковий кут заточки. Зніміть нерівності з площини клинка. Зробіть невеликі асиметричні поглиблення на хвостовику для кращої фіксації в рукояті. Трохи скруглите і заточите торець хвостовика.
7
Наступний етап - шліфування та полірування, необхідні для захисту від корозії і більш якісного наскрізного різу. Виготовте втулку. З'єднання втулки з клинком найкраще пропаять для герметизації. Під втулку виріжте шкіряну прокладку.
8
Виготовте рукоять. Після цього по центру розмітьте поглиблення під хвостовик і просвердлите рукоять з одного боку до пропила під хвостовик. Вклейте рукоять. Використовуйте два види бінарного клею - епоксидний і «холодну зварювання». Спочатку змастіть епоксидним клеєм шкіряну прокладку з обох сторін. Надіньте прокладку на хвостовик і притисніть до втулки. Приготуйте «холодну зварювання». Розкачайте в долонях і набийте отвір в рукояті. Помістіть хвостовик в отвір. Дайте просохнути виробу не менше доби.
9
Досверліте отвір під заклепку. Вставте підготовлену заклепку в рукоять і расклепать молотком на ковадлі з обох сторін. Виріжте тріску з дерева. Вставте її в щілину між заклепкою і деревом рукояті до заклепування, забийте молотком і зріжте ножем зайве. Після цього завершите заклепку. Ще раз обробіть поверхню рукояті наждаком. Просочіть лляною олією, витримавши рукоятку в олії кілька днів при кімнатній температурі або проваривши в ньому 1-2 години.
10
Пропитка з нагріванням економить час. Однак нагріте лляне масло розчиняє епоксидний клей.Сушіте рукоять близько місяця. Дерево стане твердіше і буде захищене від вологи і псування. Після висихання рукоять можна відполірувати.