Як зробити маску з гіпсу. зробити форму для.

Незвичайна декоративна маска прикрасить будь-який інтер'єр. Виготовити її можна з багатьох матеріалів, але найлегший для роботи - це все ж звичайний гіпс. Він легко піддається обробці, простий у використанні, не токсичний і на нього відмінно лягають будь фарби.
Вам знадобиться
  • - Гіпс;
  • - Пластилін;
  • - Меблевий лак;
  • - Мідний дріт;
  • - Пензлик.
Інструкція
1
Виготовлення моделі. На плоскій дощечці виліпити з пластиліну модель майбутньої маски. Не старайтесь зробити її занадто вигадливою, з виступаючими деталями, оскільки це утруднить відливку вироби в гіпсі.
2
Виготовлення форми для відливання. Ця операція потрібна тому, що для відливання маски форма повинна мати зворотне зображення. Розведіть гіпс до консистенції рідкої сметани. Наносите розчин на пластилінову форму пошарово. Перші верстви наносите пензликом, намагайтеся, щоб не утворювалося бульбашок або пустот. Потім можна наносити шпателем або плоскою лопаткою. Накладайте гіпс доти, поки форма не стане достатньо міцною. Для того щоб підвищити міцність форми для відливання, укладіть між шарами мідний дріт. Зробіть з неї щось на зразок арматурної сітки. Особливо це необхідно, якщо ваша маска буде великого розміру. Використовуйте тільки мідний дріт, щоб в гіпсі не утворилося жовтих патьоків.
3
Коригування готової форми. Приблизно через півгодини гіпс застигне і стане досить твердим. Тепер переверніть форму і видаліть пластилінову модель. Якщо при застиганні гіпсу утворилися якісь вади, подрежьте їх скальпелем. Також можна підрівняти поверхню абразивної шкіркою. Якщо при постукуванні гіпс злегка дзвенить, значить він добре просох. Покрийте внутрішню поверхню форми безбарвним меблевим лаком.
4
Виготовлення маски. Тепер можна знову розвести гіпс. Залийте гіпс в форму для відливання. Заливайте акуратно, стежте, щоб розчин лягав рівномірно і заповнював всі порожнечі. У ще вологий гіпс ззаду вдавите дротяну петельку, на яку ви будете вішати маску. Дочекайтеся, поки вони не висохне і акуратно вийміть його з форми. Підрівняйте скальпелем і наждачним папером. Тепер ви можете розфарбувати маску і покрити її лаком, а можете залишити без обробки. Чистий білий колір гіпсу добре виглядає в багатьох інтер'єрах.