Як зробити ефект старої фотографії.

Вантажний стиль сьогодні вкрай популярний у всьому - починаючи з одягу і інтер'єрів і закінчуючи фотографією. Ефект старовини додає вашій фотографії особливий шарм, робить її стильною і привабливою, створює певну загадкову і романтичну атмосферу. Експериментуючи з текстурами і змішуванням шарів в Фотошопі, ви зможете створювати цікавий ефект старіння на будь-якому знімку.
Інструкція
1
Відкрийте потрібну фотографію в Фотошопі і продублюйте шар (Duplicate layer). Тепер відкрийте меню Image і виберіть опцію Adjustments> Brightness/Contrast. Встановіть значення яскравості -9, а значення контрасту +7. Після цього відкрийте в тому ж меню розділ Color Balance і у вікні встановіть настройки Shadows -4, +8, -45. В налаштуваннях Midtones встановіть значення -17, +9, +19.
2
В меню Layer відкрийте розділ New Adjustment Layer> Gradient map і встановіть режим Screen з прозорістю 55%. Встановіть звичайний чорно-білий градієнт і натисніть ОК.
3
Відкрийте меню фільтрів і виберіть опцію Texture> Grain з настройками Intensity 6 і Contrast 6. Тип зерна встановіть горизонтальний. Щоб зберегти всі створені ефекти на тлі, але прибрати їх з моделі на фотографії, клікніть в палітрі шарів Add Layer Mask і м'якою кистю чорним кольором зафарбуйте модель.
4
Вийдіть з режиму маски шару - ви побачите, що зображення людини на фото стало яскравіше і чистіше. Тепер підберіть підходящу текстуру, яка постарить ще більше вашу фотографію. Накладіть текстуру на фото і за допомогою Free Transform розгорніть її, щоб вона відповідала розташуванню фотографії. Потім змініть режим змішування шарів з текстурою і з фоном на Multiply.
5
За бажанням доповніть фотографію ще однієї текстурою і додайте деякі елементи кистями, які вам сподобаються - наприклад, ви можете використовувати кисті, що імітують старовинні написи. Об'єднайте шари і відкрийте в меню Image> Adjustment> Photo filter. Виберіть фільтр Sepia з параметром Density 30%. Обробка закінчена.
На які тільки хитрощі не пускаються дизайнери, щоб змусити зображення виглядати незвично. Один з досить часто використовуваних способів - штучне зістарювання фотографії. Існує багато способів імітувати стиль старого фото. В основному, вони зводяться до зміни колірної гами зображення і додаванню шуму.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - текстура з подряпинами;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Завантажте зображення, яке збираєтеся зістарити, в Photoshop. Зробіть це командою Open («Відкрити») з меню File («Файл»). Двічі клікніть на піктограмі потрібного файлу у вікні провідника.
2
Створіть новий шар за допомогою команди New («Новий») з меню Layer («Шар»).
3
В палітрі «Інструменти» виберіть інструмент Paint Bucket Tool («Заливка») і залийте новий шар кольором # 51430c. Для того щоб це зробити, клікніть по кольоровому квадрату в палітрі «Інструменти». В палітрі, вставте код кольору в нижнє поле. Натисніть кнопку ОК. Клацніть лівою кнопкою миші по відкритому документу.
4
Змініть режим накладання щойно створеного шару з Normal («Нормальний») на Exclusion («Виключення»). Для цього клацніть правою кнопкою миші по шару і виберіть в контекстному меню опцію Blending Options («Параметри накладання»). У вікні, виберіть режим накладення Exclusion із списку. Клікніть по кнопці ОК.
5
Продублируйте щойно створений шар командою Dublicate Layer з меню Layer і поміняйте режим накладення копії шару з Exclusion на Color.
6
Можете додати по краях затемнені ділянки. Для цього створіть новий шар, в палітрі «інструменти» виберіть інструмент Brush Tool («Кисть»). В налаштуваннях параметрів кисті, вікно яких знаходиться під головним меню в лівій частині вікна програми, виставите параметр Hardness на нуль, а Master Diameter виставите в залежності від розмірів вашого зображення. Кисть повинна вийти розміром з чверть фотографії.
7
Колір для затемнення виберіть самий темний, який присутній на вашій картинці. Наведіть край покажчика курсора, який повинен мати вигляд великого кола, на кут зображення і клацніть лівою кнопкою миші. Змініть режим накладання шару з затемненням з Normal на Multiply.
8
Зробіть відбиток видимих шарів зображення за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Alt + Shift + E.
9
Застосуйте розмиття до одержали шару. Для цього виберіть фільтр Gaussian Blur з групи Blur меню Filter. У вікні налаштувань виставите величину радіусу розмиття, рівну одному пікселю.
10
Додайте шум. Це можна зробити, вибравши ефект Add Noise з групи Noise меню Filter. У вікні налаштувань шуму поставте галочку в чекбоксі Monochromatic. Значення параметра Amount підберіть на око. Швидше за все, п'яти-шести відсотків буде цілком достатньо.
11
Додайте подряпини на фотографію . Для цього пошукайте в інтернеті підходящу картинку з подряпинами. Відкрийте її в Photoshop, виділіть за допомогою поєднання клавіш Ctrl + A. Скопіюйте картинку за допомогою поєднання Ctrl + C. Клікніть по вікну з картинкою, яку ви обробляєте, і натисніть комбінацію клавіш Ctrl + V. Змініть режим накладання шару з подряпинами так, щоб крізь цей шар була видна ваша фотографія. Режим накладення тут можна підібрати експериментальним шляхом. Зупиніться на варіанті, який вам здасться самим відповідним.
12
Збережіть змінену фотографію за допомогою команди Save As («Зберегти як») з меню «Файл».