Як розрахувати кількість дощок. Скільки дощок в кубі таблиця.

Якщо ви затіяли будівництво на дачі, в будинку або на присадибній ділянці, вам обов'язково знадобиться розрахувати необхідну кількість будівельних матеріалів. Коли ми підраховуємо кількість бруса або дощок, то поштучно визначити їх необхідну число не так вже й складно. Однак ціна на ринках або в спеціалізованих продають організаціях, як правило, вказується за кубометр. Як починаючому будівельникові розрахувати кількість дощок в кубометрі?
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, калькулятор
Інструкція
1
Припустимо, ви розрахували, що для побудови вам потрібно 40 дощок довжиною 6 м, шириною 150 мм, товщиною 40 мм. Переведіть всі ці величини в метри і перемножте між собою: 40х6х0,15х0,04 = 1,44, де 40 - кількість дощок; 6 - довжина дошки; 0,15 - ширина дошки; 0,04 - товщина доскі.В підсумку отримали 1,44 кубічних метра, без малого півтора кубічних метра.
2
Таким же методом підрахуйте, скільки дощок виявиться в одному кубічному метрі: розділіть кубометр на обсяг однієї дошки. Для нашого прикладу, в якому дошка товщиною 40 мм, шириною 150 мм і довжиною 6 м, розрахунок буде таким: 1/0,04/0,15/6 = 27,7777.Ето означає, що в одному кубічному метрі вмістяться приблизно 28 необхідних вам дощок.
3
Наведений вище розрахунок підходить для бруса і обрізної дошки. Розраховувати кількість необхідної вагонки, необрізної дошки та інших пиломатеріалів доведеться трохи інакше - знадобиться таблиця розрахунку кубатури пиломатеріалу.
Зверніть увагу
Враховуйте при розрахунках, що при відпустці вам пиломатеріалів продавці часто намагаються округлити значення метражу не на вашу користь.