Як поєднати два жорсткі диски.

Мало кого в наш час можна здивувати наявністю декількох розділів на жорсткому диску. Найчастіше їх створюють для підвищення стабільності роботи операційної системи, але іноді це роблять для зручності використання одного жорсткого диска або переносного носія кількома людьми одночасно. Коли необхідність наявності декількох розділів відпадає, їх можна об'єднати.
Вам знадобиться
  • Powerquest Partition Magic
Інструкція
1
Для проведення операцій з розділами жорстких дисків вам потрібна програма Powerquest Partition Magic. Встановіть її собі на комп'ютер або ноутбук і перезавантажте ваш пристрій. Це дозволить програмі просканувати жорсткі диски і отримати доступ до їх розділами.
2
Запустіть програму. У вкладці «майстра» знайдіть пункт «Об'єднання розділів» і запустіть його. Перед вами відкриється вікно, візуально відображає кількість і стан розділів на ваших жорстких диска х. Якщо ви не плануєте форматувати області, які плануєте об'єднати, то виберіть розділи, які потрібно об'єднати, і натисніть "далі".
3
Якщо ж у ваші плани входить форматування та зміна файлової системи розділів, то перед натисканням кнопки «далі» вкажіть потрібні параметри.
4
Пам'ятайте, що якщо файлові системи розділів відрізняються, то їх в будь-якому випадку доведеться форматувати перед об'єднанням. Загальний час процесу злиття розділів безпосередньо залежить від їх обсягу і ступеня зайнятості.
В сучасних операційних системах сімейства Windows логічні розділи жорсткого диска можуть бути об'єднані для створення загального простору зберігання файлів. Ви також можете форматувати нерозмічену області та створювати розділи поза логічного диска, який використовується в системі.
Інструкція
1
Для доступу до програми, яка відповідає за редагування розділів жорсткого диска, натисніть «Пуск» і виберіть розділ «Комп'ютер», натиснувши на нього правою клавішею миші. У контекстному меню виберіть рядок «Управління» і дочекайтеся появи нового вікна.
2
У списку запропонованих розділів в лівій частині вікна виберіть пункт "Керування дисками". Перед вами з'явиться перелік логічних розділів, створених в системі. Щоб управляти ними, використовуйте команди, представлені в розділі панелі інструментів вікна або через виклик контекстного меню. За допомогою правої кнопки миші виберіть те, який хочете об'єднати з іншим розділом.
3
У контекстному меню натисніть «Видалити том». Перед твором операції бажано зберегти все зберігаються на диску дані на іншій області диска, яку ви не будете змінювати, або на окремому знімному носії.
4
Аналогічним чином зробіть видалення розділу. Для цього натисніть правою клавішею миші на видаленому томі і виберіть «Видалити розділ».
5
Клацніть правою кнопкою миші на диску, до якого ви хочете додати щойно віддалений логічний носій, і виберіть опцію «Розширити том».
6
Ви побачите вікно майстра розширення томів. Натисніть «Далі» і виберіть логічний диск, який хочете підключити, а також кількість вільного місця, яке необхідно додати. Дана операція проводиться за допомогою опції «Додати» або «Видалити» в центральній частині вікна майстра.
7
Підтвердіть зазначені вами параметри, натиснувши на клавішу «Готово». В результаті проведених дій ви отримаєте збільшений диск, який можна буде переглянути через меню «Пуск» - «Комп'ютер», де представлені всі підключені до комп'ютера розділи і носії інформації. Операція розширення завершена. Ви можете почати використання створеного томи або продовжити роботу в програмі для проведення розмітки.