Як зняти автомобільний акумулятор.

Зняття автомобільного акумулятора з машини може знадобитися для заміни відслужило свій термін акумулятора , ремонту автомобіля або ремонту акумулятора . Ця процедура з одного боку досить проста, з іншого боку не всі автовласники знають, де в їх автомобілі знаходиться акумулятор. Тому спочатку потрібно визначити, де в машині розташований акумулятор. У більшості авто акумулятор розташований в моторному відсіку, але зустрічаються моделі, в яких він розташований в багажному відсіку або під заднім сидінням.
Вам знадобиться
  • Гайкові ключі, плоскогубці, інструкція на автомобіль, гумові рукавички, наждачний папір, скребок або щітка.
Інструкція
1
Визначте місцезнаходження акумулятора . Якщо після огляду моторного відсіку авто вам не вдалося самостійно виявити його розташування, то звіртеся з інструкцією на автомобіль.
2
Після виявлення акумулятора подивіться, чи мається до нього легкий доступ. Можливо, вам доведеться знімати захисні кришки і кріпильні елементи акумулятора .
3
Уважно подивіться, за допомогою чого кріпиться акумулятор в своєму гнізді. Зазвичай це планка, яка проходить поверх акумулятора і кріпиться за допомогою двох різьбових стрижнів. На деяких автомобілях акумулятор кріпиться глибоко в гнізді і вам знадобиться торцевий ключ і досить довгий час, щоб дістатися до нього.
4
Одягніть гумові рукавички. Перевірте клеми акумулятора . Існують два основних типи акумуляторів - з верхніми клемами і бічними. З верхнім типом клем дроти можуть бути зняті з акумулятора за допомогою звичайного гайкового ключа відповідного розміру. В деяких типах акумуляторів використовуються пружинні затискачі і тоді знадобляться плоскогубці, щоб зняти дроти. Для акумуляторів, клеми у яких розташовані збоку, буде потрібно застосування комбінованих або торцевих ключів.
5
Відкрутіть всі захисні кришки і тримачі акумулятора . Спочатку зніміть негативний дріт з клеми. Це потрібно для того, щоб відкріплення провід в разі торкання корпусу автомобіля не замкнуло. Потім зніміть позитивний дріт. На всіх акумулятора х, на клемах або поруч з ними є відповідні помітки + і -, так що не переплутаєш.
6
Витягніть акумулятор або за ручки, або за наявні спеціальні виїмки для перенесення акумуляторів. Огляньте клеми проводів і акумулятора . Вони можуть бути окислені, тобто покриті білим нальотом. Якщо клеми окислені, то зачистите їх наждачним папером. Огляньте посадочне місце акумулятора . Якщо воно сильно забруднене, то очистіть його за допомогою скребка або щітки.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що під час зняття акумулятора ні в якому разі не варто курити, запалювати сірники, запальничку і взагалі користуватися відкритим вогнем. Акумулятор може бути пошкоджений, і пари від витекла кислоти можуть полихнуть.
Корисна порада
Після того як ви зняли акумулятор, варто його оглянути. Якщо на акумуляторі мається номер, то перепишіть його. При покупці в магазині нового акумулятора він може вам знадобиться. За номером продавцеві буде простіше підібрати для вашого автомобіля такої ж акумулятор.