Як зшити жіночу сорочку. Як викроїти сорочку з рельєфами.

Топ-сорочка незамінна в жіночому гардеробі. Її можна надіти з брюками, спідницею і сарафаном. Вона може бути з коміром на стійці або з бантом, з довгими або короткими рукавами, з бавовняної або шовкової тканини. Зшити її можна і самій.
Вам знадобиться
  • - Викрійка;
  • - Тканина бавовняна, лляна або шовкова;
  • - Флизелин;
  • - Швейна машинка;
  • - голки і нитки;
  • - клітчастим.
Інструкція
1
Зніміть мірки. Вам потрібно знати напівобхват грудей, шиї, довжину вироби, довжину рукава, довжину плеча. Зробіть викрійку. Якщо у вас немає спеціального лекала для сорочки, нічого страшного. У вас напевно вже є основна форма, за якою ви шили сукню. Якщо її немає, зробіть - вона стане в нагоді вам не тільки для блузи-сорочки, але і для виготовлення безлічі інших речей. Побудуйте викрійки полички, спинки і рукавів.
2
Вирішіть, чи будете ви шити блузу а-ля чоловіча сорочка чи щось більш жіночне. Для першого варіанта досить просто не враховувати виточки на талії. Можна навіть не робити грудні виточки, якщо ви хочете сорочку вільного фасону. Для більш жіночного фасону змоделюймо викрійку - наприклад, приберіть виточки і зробіть блузу з рельєфами. Можна видозмінити рукав, перетворивши його в довгий або короткий «ліхтарик». Не забудьте про те, що на поличках повинно залишитися по 5-7 см на застібку.
3
Складіть тканину навпіл по частковій і розкладіть деталі. У вас повинні вийти по 2 деталі полички і рукавів, які повинні бути симетричні один одному. Для сорочки вільного крою знадобиться 1 деталь спинки, складена вдвічі. Викроїте манжети. У класичній сорочки вони прямокутні, шириною 14-20 см і довжиною 26-30 см. Не забудьте, що манжети робляться подвійними і кроїти їх потрібно по частковій. Викроїте 2 деталі стійки і 2 деталі коміра. Не забудьте про припуски на шви.
4
Підготуйте верхні деталі коміра, стійки і манжет - зміцните їх флізеліном. Складіть разом парні деталі і вирівняйте їх. Складіть деталі коміра лицьовими сторонами один до одного, сместите верхню деталь щодо нижньої вниз на 2 мм і сколіть деталі шпилькою по центру. Змітайте і стачайте деталі. Виверніть і отутюжьте комір.
5
Складіть разом лицьовими сторонами деталі стійки, сколіть їх шпильками і стачайте по бічних швах. Приметайте і прітачать комір до стійки. Потім проутюжьте шви, виверніть всю конструкцію на лицьову сторону. Відстрочити стійку і комір.
6
Складіть лицьовими сторонами кожну з манжет. Змітайте їх, стачайте, проутюжьте шви і виверніть. Відстрочити манжети, відступивши від краю 0,5 см. Можна зробити манжети як з гудзиками, так і з запонками. Для того щоб зробити манжети з запонками, зробіть прорізи для петель. Вони можуть бути як вертикальними, так і горизонтальними. Обмітайте петлі оверлоком або вручну петельним швом. Для манжет з гудзиками зробіть по одній петлі так, щоб вони розташовувалися симетрично.
7
Підготуйте полички. Підігніть краю, призначені для застібки і проутюжьте. Змітайте і стачайте плечові виточки на спинці. Якщо ви вирішили залишити виточки на грудях, стачайте і їх.
8
Складіть 1 деталь полички і спинку лицьовими сторонами один до одного. Змітайте бічний і плечовий шви. Те ж саме зробіть з другою деталлю полички. Проутюжьте шви. Змітайте і стачайте шви рукавів. Поєднайте шов кожного рукава з боковим швом сорочки, вметайте і вшитої обидва рукави.
9
Знайдіть середину вирізу спинки і середину стійки рукава. Поєднайте їх і сколіть шпилькою. Складіть комір і сорочку лицьовими сторонами один до одного. Приметайте і прітачать до вирізу спочатку зовнішню сторону стійки. Відпрасуйте шов. Підігніть нижній зріз внутрішньої сторони стійки. Можна підгин намітати, щоб вийшов більш рівним. Приметайте стійку, намагаючись потрапляти прямо в шов, який вийшов при сточуванні зовнішнього боку стійки з основними деталями сорочки, після чого прітачать стійку.
10
Пришийте манжети. Спочатку приметайте і прітачать зовнішню сторону, потім внутрішню, точно так само, як ви це робили, пришиваючи стійку.
11
Обробіть шви оверлоком або вручну. Проріжте по правій поличці петлі і обробіть їх. На ліву сторону полички пришийте гудзики.
Корисна порада
Бічні і плечові зрізи можна обробити до того, як ви їх сметани і Стачать. Можна обмітати і пройму, і окат рукава - взагалі всі зрізи, які не треба підрізати в процесі.
Сорочка - незамінний атрибут чоловічого гардеробу. Сорочка, пошита люблячою жінкою, стає справжнім подарунком. Порадуйте свого чоловіка і зшийте таку сорочку.
Вам знадобиться
  • Тканина (бавовна, лен);
  • Бумага-миллиметровка;
  • Ножницы;
  • Швейная машинка.
Інструкція
1
Побудуйте на папері викрійку спинки, рукавів та двох передніх частин, використовуючи наступні мірки: довжина сорочки, довжина плеча, півколо шиї, півколо грудей, довжина рукава.
2
Зробіть викрійку манжет (шириною 16 см і довжиною 28) і коміра зі стійкою (ширина 11 см, довжина 22 см).
3
Виріжте деталі викрійки і прикріпіть до тканини. Обмітайте.
4
Виріжте деталі, залишаючи з боків припуски на шви по 1 см.
5
Сшейте деталі.