Як зміцнити м'язи дитині. Як зміцнити м'язи спини дитини 3 роки.

Будь-який батько бажає бачити своє чадо здоровим, міцним і підтягнутим. Оздоровити організм дитини і зміцнити його м'язову систему допоможе простий і ефективний засіб, перевірене часом, - щоденні заняття гімнастикою. Батьки, регулярно і з задоволенням роблять зарядку, послужать малюкові відмінним прикладом для наслідування.
Вам знадобиться
  • Гімнастичний килимок, м'ячі різного розміру, гімнастична палиця, лавочка, доріжка для профілактики плоскостопості, дитячий хулахуп, ритмічна музика
Інструкція
1
Підберіть вправи, відповідні можливостям вашої дитини. Оптимально починати привчати малюка до виконання гімнастики приблизно з трьох років, так як діти цього віку вже в стані розуміти, що саме від них вимагається, а також для чого це необхідно. Але вправи повинні бути простими, інакше маляті доведеться витрачати багато сил для їх освоєння, і його інтерес згасне. Дитині, відвідуючому дитячий дошкільний заклад, має сенс виконувати і вдома комплекс гімнастики, використовуваний в дитячому саду.
2
Якщо з певних причин не вдається проводити фізичну зарядку з дитиною після ранкового сну, можна робити її через пару годин після сніданку або після денного сну. Вечірню зарядку виконуйте за 1-2 години до укладання спати, не пізніше.
3
Якщо малюк раніше не брав участі у виконанні гімнастики і не бачив, як вона проводиться, варто показати йому основні вихідні положення (стоячи, лежачи на спині і животі, сидячи на лавочці). Зацікавте його, розповідаючи считалочки, імітуйте дії тварин і т.д. Рухи для дитини в 3-4 роки все ще носять характер наслідування («літаємо як метелик», «клюємо як пташка», «зриваємо яблука» і т. Д.).
4
Перед тим, як ви почнете активно виконувати вправи разом з малюком, їх слід розучити. Виконуйте кожну нову вправу повільно, озвучуючи свої дії і звертаючи увагу дитини на правильність його рухів. Коли ви відчуєте, що завдання стали добре знайомі крихітці, можна доповнити заняття музичним супроводом і трохи прискорити темп.
5
Вправи для дошколят повинні задіяти різні групи м'язів. В цьому випадку зарядка не буде стомлюючої, так як одні групи м'язи включатимуться в роботу, а інші - відпочивати. Включайте в заняття присідання і нахили тулуба вниз, вправо і вліво. Нахили вперед виконуйте, прагнучи дістати підлогу руками.
6
У різних варіантах використовуйте підстрибування («пружинка»), кидання м'яча через голову і від грудей, а також в ціль, імпровізований «футбол», вправи з гімнастичною паличкою. Звичайну ходьбу з часом ускладнюйте поперемінним пересуванням на носках і п'ятах, зовнішньому і внутрішньому краї стоп, з високим підніманням прямих ніг або зігнутих в колінах. Корисно ходити по доріжці, зшите із складеної вдвічі тканини, простроченої кілька разів поперек. У кожне вийшло відділення доріжки вкладається різний наповнювач (горох, крупа, камінчики і т.д.).
7
Завершуйте зарядку бігом і ходьбою, потім приступайте до гігієнічних процедур. Ранкова зарядка для дітей дошкільного віку не триває довше 5-10 хвилин.
Корисна порада
В теплу погоду заняття краще проводити на свіжому повітрі. Якщо гімнастика проводиться в приміщенні, постарайтеся добре провітрити кімнату. Одяг для зарядки повинна бути виготовлена з легких тканин, добре всмоктують вологу. Можна займатися босоніж або в носках, а також в зручному взутті.