Як скласти розклад занять. Які перевірки необхідно робити при складанні розкладу занять.

Заняття є організованою формою навчання дошкільнят. Для організації планомірного освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі необхідно продумати розклад занять з дітьми. Це дозволить рівномірно розподілити навантаження на дітей.
Інструкція
1
Для складання розкладу занять слід орієнтуватися на діючі СанПіН, де прописані санітарно-гігієнічні вимоги до організації занять в дитячому саду. Зокрема, там зазначено, скільки занять на тиждень потрібно планувати для кожної вікової групи дітей, а також описані вимоги до організації приміщень для проведення занять.
2
Види занять плануються в залежності від дня тижня. Заняття пізнавального циклу найкраще ставити на вівторок, середу і четвер, так як в ці дні у дітей спостерігається оптимальна розумова активність. В понеділок у дошкільнят проходить невелика адаптація після вихідних днів, а в п'ятницю спостерігається зниження розумової активності в силу втоми.
3
При складанні розкладу занять також необхідно узгодити час роботи з дітьми кожного з фахівців дитячого саду. Щоб уникнути накладок, слід продумати їх графіки роботи.
4
Крім цього, для проведення фізкультурних занять, занять всіх вузьких фахівців потрібно врахувати необхідні приміщення. У великому дитячому саду, в якому є багато груп та педагогів, це зробити досить складно. Труднощі можуть виникнути при залученні фізкультурного та музичного залів, яких зазвичай у дитячому саду є по одному.
5
Також при складанні розкладу потрібно передбачати час між заняттями для перерви. Зазвичай воно становить десять хвилин. Цього часу вистачає для того, щоб дошкільнята відпочили, а педагог зміг підготувати все необхідне для заняття.