Як зібрати мокротиння.

Затяжний кашель, який не припиняється протягом декількох місяців, - привід здати аналіз мокротиння з легких. Це необхідно для виявлення збудника і діагностики хвороби, адже туберкульоз і зараз дуже поширене захворювання легенів. Здавати мокроту краще в лікарні, під наглядом медичного персоналу, але збір можна здійснити і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно зібрати аналіз вранці, попередньо ретельно почистіть зуби. У денний або вечірній час просто добре прополощіть рот для видалення бактерій і частинок їжі.
2
Двічі вдихніть дуже глибоко, щоб наповнювалися повітрям всі легені. Після вдиху, повільно видихайте повітря через ніс. Глибоко вдихніть ще раз і швидко випустіть повітря з легенів через рот. Потім ще раз вдихніть і постарайтеся добре прокашлятися.
3
Візьміть стерильний контейнер і піднесіть до рота. Сплюньте, отхаркнув мокроту , і щільно прикрийте контейнер кришкою. Можете обернути його в целофановий мішечок. Не забудьте ретельно вимити руки з використанням мила.
4
Якнайшвидше відвезіть контейнер на дослідження, зволікати не можна. Уже через кілька годин проводити аналіз зібраної мокротиння не має сенсу, її склад почне поступово руйнуватися і доведеться проводити повторний збір.
5
Через кілька днів заберіть аналіз і відвідайте лікаря для постанови точного діагнозу і призначення курсу лікування.
Зверніть увагу
У приміщення, в якому ви будете здійснювати збір мокротиння, не повинно бути сторонніх людей. Якщо у вас кашель пов'язаний з туберкульозом, у оточуючих дуже великий шанс захворіти.
Корисна порада
Перед збором аналізу намагайтеся більше пити, бажано чисту воду без цукру і газів.