Як вибрати варильну панель. на що звертати увагу при покупці варильної поверхні.

Перед купівлею вручений панелі вам в першу чергу належить вибрати джерело її харчування, на якому вона буде працювати. На сьогоднішній день на ринку представлені як газові, так і електричні панелі. І в тих, і в інших є свої достоїнства і певні недоліки.

Наприклад, загальновідомо, що готувати їжу на газових варильних панелях набагато швидше. До того ж, їм не потрібно додатковий час на прогрівання і остигання. В свою чергу електричні варильні панелі мають більше додаткових функцій і вважаються безпечнішими газових.

Варильні панелі індукційного типу

В останні роки саму реальну конкуренцію як варильним, так і електричним панелям стали складати панелі так званого індукційного типу. На сьогоднішній день вони вважаються найбільш безпечними і багатофункціональними. Працюють індукційні панелі від електромагнітного поля, створюваного при порушенні електричних струмів в спеціальному електропровідному матеріалі. Ось тільки коштують такі панелі куди дорожче традиційних газових або електричних плит, приблизно 600-700 у.о. Правда, є у них і ще один недолік: вони вимагають використання посуду виключно з чавунним або феромагнітним дном.

Щоб вибрати варильну панель правильно, необхідно визначитися з її матеріалом

В незалежності від свого типу, все варильні панелі роблять з нержавіючої сталі з або без емальованого покриття, а також зі склокераміки. Щоб правильно вибрати варильну панель, покупцеві насамперед необхідно визначитися з матеріалом. Найбільш міцними і довговічними вважаються емальовані панелі. Вони можуть забарвлюватися в різні кольори, в тому числі самі незвичайні. Головний мінус емальованих панелей полягає в тому, що їх дуже важко чистити. Панелі з нержавіючої сталі, навпаки, легко піддаються чищенню. Але при цьому вони випускаються тільки в одному кольорі і зберігають на собі видимі всім відбитки пальців. Склокерамічні варильні панелі відрізняються стильним дизайном, швидко нагріваються і так же швидко остигають. Їхній головний недолік - висока вартість, яка цілком може доходити до 650 у.е.

Правильно вибрати варильну панель простіше, ніж здається

Крім матеріалу виготовлення, при покупці варильної панелі необхідно звертати увагу і на її зовнішній вигляд. Сучасні варильні панелі можуть бути залежними, незалежними і модульними. Залежні панелі невіддільні від самої плити, в той час як незалежні можна вбудовувати в будь-яке місце на кухні. Модульні варильні панелі стали користуватися популярністю серед покупців порівняно недавно. Вони являють собою кілька вбудованих секцій, які складаються з декількох конфорок різних форм. Щоб вибрати варильну панель правильно, покупець повинен розуміти, що модульний тип може комплектуватися і додатковими секціями, приміром, витяжкою або фритюрницею. А в деякі модульні панелі можна вбудовувати навіть повноцінні кухонні комбайни.

Варочна панель - це майданчик, на якій встановлені конфорки. Конфорки можуть бути газовими і електричними. Зручність вручений панелі полягає в тому, що її можна встановити (врізати) в який-небудь елемент кухонного гарнітура. Варильні панелі бувають електричні, газові та змішані.
Інструкція
1
Для того, щоб вибрати електричну варильну панель, необхідно: Визначитися якого кольору буде панель. Колір вручений панелі можна поєднувати з кольором вже наявної кухонної побутової техніки та кухонним гарнітуром. Як правило, колір панелі пов'язаний з матеріалом, з якого вона виготовлена. Емальовані панелі мають чорний, білий і коричневий кольори. Інші відтінки зустрічаються рідше. Панелі з алюмінію - світло-сталевого кольору. Панелі, виготовлені з нержавіючої сталі - сталевого кольору. Склокерамічні панелі бувають чорного кольору, рідше - білого.
2
Визначитися, яку придбавати варильну панель: залежну або незалежну від духовки. В залежних панелях управління процесами приготування їжі знаходиться на духовій шафі. І якщо прийнято рішення обзавестися духовою шафою, то він повинен бути того ж виробника, що й панель, а також має бути сумісним з поверхнею. Якщо купується духова шафа, несумісний з поверхнею, то і варильна панель повинна бути незалежною від духовки.
3
Визначитися з дизайном конфорок варильної панелі. Є моделі з традиційними чавунними конфорками, в яких використовується нагрівальна електрична спіраль. Така конфорка буде дуже довго нагріватися і довго остигати. Моделі з традиційними конфорками недорогі. А є склокерамічні варильні панелі, з конфорками, які нагріваються за 10 секунд. Деякі моделі електричних варильних панелей з рапідних і галогеновими конфорками мають швидкість нагріву до декількох секунд.
4
Якщо вибрати електричну варильну панель стеклокерамического типу з багатьма функціями, то така техніка буде високої якості. Вартість такої панелі теж буде високою. Тому останнім критерієм у виборі еклектичної вручений плити буде вартість.
Зверніть увагу
Варильна панель являє собою плоский корпус, товщиною приблизно 3-6 см, з встановленими на ньому газовими пальниками або електричними конфорками. Панель встановлюється (врізається подібно кухонній мийці) в кришку стільниці в будь-якому зручному для вас місці, з однією умовою, не ближче 100-150 мм до стіни або меблів для газових поверхонь, і не ближче 40 мм для електричних.
Корисна порада
Кращими європейськими виробниками виручених поверхонь є Electrolux і Indesit, Ardo і Bosch, Gorenje та Ariston. Вибираючи електричну панель, слід звертати увагу на тип нагрівального елемента - вони бувають галогенові і індукційні. Як показує практика, кращим вибором стане індукційна електрична поверхня, але її вартість на порядок вище, ніж галогеновой.