Як розкрити дужки в рівнянні. вирівняні в дужках.

Кожен школяр повинен навчитися розкривати дужки в рівнянні. Виконання даної процедури важливо для вирішення математичних, фізичних та інших завдань, що вимагають хоча б мінімальних обчислень.
Інструкція
1
Отже, ви маєте рівняння. В якійсь частині рівняння знаходиться вираз в дужках. Щоб розкрити дужки, подивіться на знак перед дужками. Якщо стоїть знак плюс, при розкритті дужок в запису виразу нічого не поміняється: просто приберіть дужки. Якщо стоїть знак мінус, при розкритті дужок необхідно поміняти всі знаки в виразі, що стоїть спочатку в дужках, на протилежні. Наприклад, - (2х-3) = - 2х + 3.
2
Перемноження двох скобок.Еслі в рівнянні присутній твір двох дужок, розкриття дужок відбувається за стандартним правилом. Кожен член першої дужки перемножується з кожним членом другий дужки. Отримані числа сумуються. При цьому твір двох "плюсів" чи двох "мінусів" дає доданку знак "плюс", а якщо множники мають різні знаки, то доданок отримує знак "мінус" .Розглянемо приклад. (5х + 1) (3х-4) = 5х * 3х-5х * 4 + 1 * 3х-1 * 4 = 15х ^ 2-20х + 3х-4 = 15х ^ 2-17х-4.
3
Розкриттям дужок іноді також називають зведення вирази в ступінь. Формули зведення в квадрат і в куб треба знати напам'ять і помнить.(a+b)^2=a^2+2ab+b^2(a-b)^2=a^2-2ab+b^2(a+b)^3=a^3+3a^2*b+3ab^2+b^3(a-b)^3=a^3-3a^2*b+3ab^2-b^3Формулы зведення вирази в ступені більше трьох можна отримати за допомогою трикутника Паскаля.