Як зробити квартиру комунальної.

Житло може перетворитися в комунальну квартиру , якщо воно знаходиться у спільній власності кількох осіб. Якщо мешканці бажають роз'їхатися і на розділ шляхом продажу або розміну хтось з власників не згоден, то слід в судовому порядку виділити частку кожного власника в натурі.
Вам знадобиться
  • -Заяву в суд
  • -оформление окремого кадастрового паспорта
  • -регистрация права власності
Інструкція
1
Муніципальне житло, яке знаходиться у власності за договором соціального найму розділити шляхом продажу або виділу частки в натурі неможливо. Тільки у випадку приватизації та оформлення права власності на всіх брали участь у приватизації.
2
Житло, яке знаходиться у власності, розділити на частки в натурі можна тільки в разі, якщо кожному власнику, можливо, виділити ізольовану кімнату і права всіх власників не будуть ущемлені.
3
Для виділу частки в натурі кожному власнику слід звернутися в суд і представити план квартири з зазначенням можливості розділу на окремі кімнати. Тільки ізольовані кімнати можуть вважатися окремим приміщенням в читання статті № 16 ЖК Російської Федерації.
4
Свою частку в квартирі кожен власник має право одержати відповідно до статті № 252, пункту №2 Цивільного Кодексу Російської Федерації.
5
Суд призначить комісію, яка визначить, можливий розділ квартири в формі виділу частки в натурі чи ні.
6
Після рішення суду про виділ частки в натурі кожен власник оформлює нові технічні документи на свою частку, отримує кадастровий паспорт і реєструє окреме право власності.
7
Після реєстрації права власності кожним жителем квартири, в ЖЕУ поділяють особові рахунки на оплату комунальних послуг. Квартира перетворюється в комунальну.
8
Якщо хтось із власників комунальної квартири захоче продати свою частку, то продаж повинен проходити відповідно до правил продажу комунального житла.
9
Все співвласники квартири мають право переважної покупки кімнати в квартирі. Тому, всім співвласникам слід відправити нотаріальне повідомлення про умови продажу і ціною, рекомендованим листом з описом вкладення.
10
Якщо через один місяць ніхто не заявив про бажання купити вашу кімнату, то за замовчуванням співвласників кімнату можна продати сторонній особі.