Як вибрати насос.

Існує безліч різних типів насосів, кожний з яких призначається для певного виду гідравлічних робіт. Проте найбільш поширеними насосами вважаються циркуляційні, поверхневі й заглибні. При виборі кожного з них необхідно враховувати особливості їх конструкції, а також умови, в яких вони будуть експлуатуватися.

Як вибрати циркуляційний насос? Циркуляційні насоси в основному використовуються в опалювальних системах з так званої примусової циркуляцією. Вони рухають теплоносій (воду або газ) всередині закритої системи трубопроводів і допомагають йому долати значний опір. Щоб правильно вибрати насос даного типу, необхідно насамперед розрахувати його приблизну продуктивність. Це потрібно для того, щоб оцінити його максимальну завантаженість. Крім цього, до уваги потрібно приймати і умови експлуатації циркуляційного насоса. Головні серед них - температура теплоносія і діаметр трубопроводу. Чим вони будуть вищі, тим дорожчий і надійний насос знадобиться.

Щоб правильно вибрати насос, перед запуском його потрібно заповнити водою

Поверхневі насоси використовуються для закачування води з свердловини глибиною до 8 метрів . Вони діляться на так звані зважених насоси і насоси з нормальним всмоктуванням. Перші призначені для подачі води безпосередньо з її природного джерела; другі застосовуються для штучного підвищення тиску в провідному від джерела водопроводі. Щоб вибрати насос правильно, перед придбанням його потрібно заповнити водою. Спеціально для цього поверхневі насоси обладнані невеликим отвором з пробкою. Після цього необхідно оцінити створюваний насосом напір, його продуктивність. Використовувати поверхневий насос в свердловині, напір в якій перевищує його потужність, не рекомендується: він запросто може вийти з ладу.

Вибрати насос правильно досить складно

Заглибні насоси застосовуються для закачування води з глибини від 3 до 10 метрів. Однак на відміну від поверхневих насосів, занурені відрізняються більш складною конструкцією і високою потужністю. Разом з тим і доглядати за ними важче. Як мінімум раз на півроку погружной насос необхідно чистити, отсоединяя його шланг. Вибираючи погружной насос, звертайте увагу на його потужність. Вона є ключовим параметром для насоса даного типу. Чим вона вища, тим насос надійніше.

Автомобільний компресор - одна з тих незамінних речей, які повинні завжди лежати в багажнику. Сучасні електричні компресори накачують колесо за кілька хвилин і мають масу додаткових функцій. Вам залишається тільки правильно підібрати потужність компресора і вибрати вподобаний дизайн.
Інструкція
1
При виборі компресора зверніть увагу на його технічні характеристики. В інструкції будь-якого насоса повинні міститися дані про продуктивність. Для накачування шин легкового автомобіля і позашляховика досить буде 30-40л/хв. Якщо вам необхідно накачати шини для вантажної техніки або автобуса, виберіть компресор з продуктивністю 45-55 л/хв. Але врахуйте, що такі компресори підключаються до акумулятора, оскільки споживають більше потужності.
2
Інший величиною, необхідної для правильного вибору є тиск. У стандартних випадках воно повинно бути від 1,8 до 3кг/см2. Зверніть увагу і на споживання струму при роботі компресора, скільки хвилин безперервно він може працювати.
3
Серед компресорів зустрічаються два типи: мембранний і поршневий. Компресор поршневого типу краще, оскільки мембранний може погано працювати при низьких температурах.
4
Виберіть компресор з додатковими функціями. У всіх насоса х повинен бути вбудований манометр, який стежить за тиском в шинах. Краще, якщо манометром можна поміряти тиск, і не включає компресор.
5
На додаток до насоса м йдуть насадки для накачування велосипедних шин, м'ячів, гумових човнів.
6
В сам компресор може бути вбудований ліхтар і функція аварійного сигналу. Такі моделі дуже зручні: в темний час доби ви зможете посвітити на колесо.
7
Перед покупкою обов'язково потримаєте компресор в руках, він не повинен бути важким. Підберіть компактний розмір насоса , який не займатиме багато місця в багажнику. А возити компресор з собою потрібно постійно.
8
Серед різних модифікацій і дизайнів зупиніться на чорному або сірому компресорі, бажано, якщо він буде в чохлі. А ось компресори у вигляді пластикових валіз не надто зручні у використанні через свою громіздкість.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5wkCygTAGAs