Як ставити градусник. Як правильно тримати градусник.

Для вимірювання температури тіла людина користується різними типами термометрів. Градусники бувають спиртовими, ртутними або електронними. Як правильно поставити градусник, щоб домогтися більш точного результату вимірювання?
Інструкція
1
Обережно струсіть кілька разів ртутний градусник, щоб ртутний стовпчик опустився до позначки не вище 35,5 ° С. Електронний градусник перед застосуванням потрібно запустити, натиснувши спеціальну кнопочку.
2
Визначтеся, куди будете ставити градусник. Дітям до року температуру вимірюють у прямій кишці. Дорослими підліткам звичніше поставити градусник під пахву. Деякі вважають за краще вимірювати температуру, тримаючи градусник в роті.
3
При вимірюванні температури ректально (в прямій кишці) змастіть кінчик термометра вазеліном і, піднявши ніжки дитини вгору, акуратно введіть термометр на глибину не більше ніж на 1 см. Тримайте термометр 2-3 мінути.Прі пахвовому вимірі протріть шкіру пахви , щоб піт не вплинув на точність вимірювання. Поставте градусник і щільно притисніть лікоть до тіла, так щоб градусник не зміщувати. Тримати ртутний термометр потрібно не менше 5-7 хвилин. Електронний термометр потрібно потримати ще хвилину після звукового сигналу.
4
Через покладений час вийміть термометр і зніміть свідчення. Для ректального способу вимірювання нормальною температурою вважаються показники 36,8-37,5 ° С. При вимірі в пахвовій западині температура в нормі може варіювати в межах 36,3-36,8 ° С.
5
Після вимірювання температури промийте або протріть градусник антисептиком і приберіть в недоступне для дітей місце.
Зверніть увагу
Електронні термометри можуть запам'ятовувати останні результати вимірювань. Ртутний термометр після вимірювання не стряхивайте, це дозволить вам не забути результати, коли прийде лікар.
Корисна порада
При всіх способах виміру температури треба спокійно лежати чи сидіти. Стверджують що ходьба, сміх і навіть розмови можуть вплинути на точність результату.