Як зробити ревізію в магазині. ревізія в магазині непродовольчих товарів.

Ревізія в магазині проводиться з метою визначення залишків товару і виявлення грошових недоліків. Залежно від напрямку діяльності магазину, товар може враховуватися в штуках, кілограмах, метрах. При ревізії товару в магазині розрахунки необхідно робити за ціною закупівлі, тобто по вхідної ціною. У разі ревізії грошових коштів розрахунки ведуться за ціною продажу товару.
Вам знадобиться
  • Товар, виручка, члени ревізії, персонал магазину, попередні акти ревізії, накладні з переліком привезеного товару.
Інструкція
1
Щоб бути впевненим у збереженні матеріальних цінностей, власнику потрібно проводити ревізію у своєму магазині . За правилами ревізію проводять два рази на рік, при цьому потрібно зробити наказ на проведення ревізії, у складі комісії повинно бути мінімум 3 людини. Якщо з продавцями укладався договір на матеріальну відповідальність, в разі зміни матеріально відповідальної особи проводиться додаткова ревізія.
2
В ході проведення ревізії грошових коштів спочатку потрібно взяти залишок з попередньої інвентаризації товару, зупинивши при цьому реалізацію продукції, додати новий товар, який надійшов після останньої інвентаризації в грошовому еквіваленті. Для підвищення ефективності підрахунок товару повинні робити дві людини, один вважає, другий перевіряє ще раз. Після чого додається виручка і віднімається списання. Якщо було повернення товару - ця сума теж віднімається. У підсумку недостача не повинна перевищувати 2%.
3
На жаль, уникнути розбіжностей вдається рідко. Виникають вони зазвичай через злодійство персоналу, або злодійства покупців і пересортиці товару. Для інвентаризації продуктів харчування потрібно враховувати усушку і утрясання товару. Якщо в ході ревізії виявлено нестачу певної групи товару, бажано перевірити ще раз ще раз. Перевірте, чи не забули ви перерахувати товар, що лежить в підсобці або на складі. Якщо при ревізіях постійно виявляється недостача не більше 2% від виручки, то це вважається нормою. Коли показник збільшується до 5%, слід замінити персонал або посилити охоронну систему. Після проведення ревізії складається акт в 2-х примірниках, який підписують співробітники і комісія.
Зверніть увагу
Якщо скласти детальну інструкцію для продавців, виклавши поетапно обов'язки, ревізія буде проходити набагато швидше і з більшою ефективністю.
Корисна порада
Щоб продавці магазину розуміли серйозне ставлення власника до свого майна, не завадило б проводити раптові додаткові ревізії по групах товару.