Як правильно вибрати відповідне зарядний пристрій.

Зарядний пристрій в прямому сенсі слова дає друге життя вже відпрацьованим своє акумуляторним батареям. Завдяки цьому пристосуванню вам не потрібно витрачатися на покупку нових батарей, якої б марки вони не були.

Визначаємо тип пристроїв Щоб вибрати зарядний пристрій правильно, необхідно знати їх основні різновиди. Такі пристрої класифікуються за багатьма ознаками, і насамперед - по швидкості зарядки батарей. Зрозуміло, що чим швидше зарядний пристрій наповнює батарею «новим життям», тим дорожче воно коштує. Однак слід пам'ятати, що апарати, заряджати батареї протягом 5-7 або більше годин, мають більш тривалий термін служби. А ось зарядні пристрої першого типу приходять в непридатність вже після року-півтора активної експлуатації.

Вибрати зарядний пристрій правильно допоможе таймер безпеки

Так як зарядні пристрої працюють безпосередньо від мережі, вони відносяться до розряду потенційно небезпечних побутових приладів. Тому і поводитися з ними потрібно з певною обережністю. Найбільш технічно досконалими на сьогоднішній день вважаються зарядні пристрої з вбудованим таймером безпеки. Цей прилад відстежує коливання напруги в мережі в автоматичному режимі і інформує власника про поточний рівень зарядки батарей. Варто відзначити, що зарядні пристрої з таймером безпеки коштують приблизно на 30-40 відсотків дорожче своїх простіших аналогів. Дуже часто таймером безпеки забезпечуються і так звані комбіновані зарядні пристрої. Вони дозволяють одночасно заряджати акумуляторні батареї різних видів, наприклад, «мізинчикові» і «пальчикові».

Найскладніше правильно вибрати зарядний пристрій для автомобіля

Багато сучасних моделей зарядних пристроїв розраховані на роботу від акумулятора автомобіля. Вони підходять не тільки для зарядки батарей, а й мобільного телефону, фотоапарата або mp3-плеєра. Але правильно вибрати зарядний пристрій, адаптоване до автомобільного акумулятора, не так-то просто. Необхідно брати до уваги тип і марку самого акумулятора, рівень електроліту в ньому. Під'єднувати самостійно зарядний пристрій такого типу досить небезпечно. Автолюбитель запросто може отримати електротравму або пошкодити проводку машини. Тому під'єднувати пристрій повинен тільки досвідчений автомеханік.