Як зробити форматування диска.

Перед початком використання нового жорсткого диска його необхідно відформатувати, тобто привести у відповідність до стандартів однієї з використовуваних в ОС файлової системи. Ця операція потрібна і для радикальної очистки вже не нового жорсткого диска і для зміни використовуваної файлової системи.
Інструкція
1
Відкрийте провідник Windows. Це можна зробити подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер» на робочому столі або натисканням клавіш CTRL і латинської "E" (російської «У»).
2
Знайдіть у провіднику диск, який потрібно відформатувати, і клацніть його правою кнопкою миші. У контекстному меню буде пункт «Форматувати» - виберіть його.
3
Відкриється вікно налаштувань для майбутньої операції зачистки обраного диска . Тут ви можете вказати власне ім'я для диска , розмір секторів (кластерів) і вибрати спосіб форматування: Якщо виставити відмітку у пункту "Швидке (очищення змісту)", то всі дані, збережені тут в даний час, не будуть стерті. При швидкому форматуванні знищується тільки зміст диска , тобто комп'ютер «забуває» що і де лежить на цьому носії, і всі нові файли будуть зберігатися поверх існуючих. В цьому режимі форматування роботи набагато менше, тому процес проходить значно бистрее.Еслі ви поставите позначку в чекбоксі навпроти пункту «Використовувати стиснення», то при подальшому користуванні диском, дані на ньому будуть упаковуватися при збереженні і розпаковуватися при кожному читанні файлу. В результаті ємність диска кілька збільшиться, але й істотно зросте навантаження на процесор.
4
Встановивши потрібні параметри процедури форматування, натисніть кнопку "Почати".
5
Описаним способом ви не зможете відформатувати системний диск свого комп'ютера. Для його очищення потрібно мати можливість завантаження з будь-якого іншого носія (нема з системного диска ). Наприклад, можна створити DOS-дискету, перезавантажиться з неї і запустити форматування з командного рядка, ввівши "format C:" (якщо С - це системний диск). Така дискета теж створюється з використанням команди форматування. Вам треба вставити її в дисковод і призвести описану в попередніх кроках операцію по відношенню до цього дисковода. Різниця повинна бути лише в тому, що у вікні налаштувань операції буде активний самий нижній пункт - «Створення завантажувального диска MS-DOS». Навпроти нього треба поставити галочку.