Як зробити канат.

Канати - це один з видів плетених виробів, одержуваних скручуванням окремих ниток в єдину пасмо, а пасом в канат. Такий вид скрутки дозволяє досягти міцності виробу, підвищення його зносостійкості, стійкості до різних зовнішніх факторів. Все це робить канати незамінними помічниками мисливців, моряків та багатьох інших людей.
Інструкція
1
Канати застосовуються як в господарстві, так і у виробництві. По виду матеріалу виготовлення канати бувають зробленими з натуральних волокон, з синтетичних волокон і сталевими. Канати з натуральних волокон робляться не тільки з бавовни, а й з пеньки, джуту, льону, сизалю. Такі канати не тільки дуже міцні на розрив, а й натуральні, стійкі до впливу сонячних променів і перепадів температур. Тому їх використовують в рибальстві, в декоруванні інтер'єрів, в будівництві.
2
Для виготовлення найпростішого каната в домашніх умовах знадобляться невеликі слюсарні лещата, бавовняні волокна (можна взяти звичайні нитки), кілька великих цвяхів, ручна дрель.Закрепіте в слюсарних лещатах великий цвях.
3
Зауважте на ньому кінець нитки. Відміряйте необхідну довжину ниток, перекидаючи їх через закріплений гвоздь.Протівоположний кінець пучка ниток закріпіть на іншому цвяху. Зміцніть цвях в голівці дрилі. Обертаючи ручку дрилі, закручуйте пучок ниток вправо. Постарайтеся крутити ручку дрилі якомога рівномірніше. Від цього залежить якість вашого каната.
4
Отриману пасмо закріпіть з двох сторін обмотками нитки, відкладіть в сторону. Виготовте таким же чином ще кілька пасом. Зв'яжіть пасма в пучок, закріпіть їх на цвяху в слюсарній верстаті. Інший кінець пучка знову закріпіть на цвяху в дрилі.
5
Тепер обертайте дриль так, щоб ваш канат закручувався вліво. Це робиться для того, щоб він не розкрутився. Закріпіть кінці каната вірьовкою або пучком ниток.