Як керувати відділом.

Кожне виробництво має свої особливості, але для керівників підрозділів існують загальні правила поведінки та принципи, за якими вони будуть діяти для того, щоб довірений їм відділ справлявся з поставленими завданнями. Керувати відділом , це не тільки почесно, але і відповідально, оскільки саме на керівнику лежить завдання організувати роботу колективу, забезпечити своїх співробітників всім необхідним і мотивувати кожного.
Інструкція
1
Перш за все, продумайте роботу свого відділу - які завдання ставляться перед ним і які засоби і методи маються у вас для успішного вирішення даного завдання. Ви повинні чітко уявляти собі всі нюанси виробничого процесу і мати уявлення про всі технології, які використовуються в ньому.
2
Дуже багато залежить від колективу, тому ви повинні знати можливості кожної людини, особливості його характеру, психотип, щоб грамотно поставити перед кожним його задачу. Поспілкуйтеся наодинці з кожним співробітником свого відділу, розкажіть про ті завдання, які вам разом доведеться вирішувати. Розкажіть працівнику про те, що буде доручено йому, і підкресліть важливість саме його роботи. Вислухайте ті пропозиції, які можуть бути висловлені в ході такої бесіди, обміркуйте їх.
3
На загальних зборах поставте перед колективом завдання і розкажіть про те, що для вас буде критерієм добросовісної роботи. Відразу обговоріть питання дисципліни, контролю та звітності. Мотивуйте свій колектив і розкажіть про те, як буде стимулюватися сумлінну і творчу працю, зацікавте людей для вирішення спільних завдань.
4
Зробіть правилом періодичні планерки, де співробітники будуть звітувати про те, що зроблено і що планується зробити. Кожен співробітник, тим самим, буде нести відповідальність не тільки перед вами, а й перед колективом, тому охочих підвести товаришів буде менше.
5
Чи не заохочуйте доноси і плітки. Своє невдоволення працівником висловлюйте йому. Не заводьте собі любимчиків і фаворитів. Оцінка праці кожного повинна бути обьективной. Якщо співробітники будуть це знати, то віддача від них помітно підвищиться. Намагайтеся не робити зауважень і доган своїм працівникам при всіх, для цього вибирайте місце, де можна з ним поговорити наодинці. Заохочувати треба, навпаки, публічно і не забувайте це робити, навіть на словах.