Як реставрувати шубу.

Виймаючи свою дорогоцінну шубу з шафи, ви виявляєте, що рукава потерлися, шви подекуди роз'їхалися, а ніжний хутро зіпсувала моль. І в той же час ви розумієте, що не в силах потягнути покупку нової шуби. Не впадайте у відчай - при певних навичках шиття ви зможете виправити становище.
Вам знадобиться
  • Наперсток, нитки в тон, голка (краще гранчаста), булавки
Інструкція
1
Насамперед придивіться: як далеко зайшли руйнування. Якщо для реставрації вашої улюбленої речі знадобиться хутра більше, ніж в ній є, то залиште затію її реставрувати. В якості втішного бонусу зшийте з неї дитячу шубку, шапочку, бере або муфту. Нехай цим займеться майстер. Якщо ж все не так безнадійно, є пропозиція: зробити зі старої шуби новий кожушок.
2
Почистим хутро просто щіткою, а якщо ваша шуба з каракулю або цигейки, то можна і пилососом. Жирні плями видаляються щіткою, змоченою в бензині з додаванням розчину порошку (одна чайна ложка на склянку). Потім ще раз протерти чистим бензином. Для світлого хутра зробіть кашку з бензину і крохмалю. Протирайте довге хутро по напряму ворсу, короткий - проти.
3
Дослідіть вашу шубку: все лисини, пориви, що розійшлися шви. Подумайте, скільки хутра вам на це знадобиться, скільки його потрібно відрізати (з урахуванням 3-5 сантиметрів на подгибку).
4
Відсіч підкладку по подолу, рукавах, поличках. Сильно зношену можна взагалі замінити. Виверніть шубу навиворіт, крейдою намітьте всі місця, де будете її ремонтувати, де зріжете «лисі» краю.
5
Гострим скальпелем або кушнірським ножем проріжте мездру. Вирізуйте спочатку великі деталі (для коміра, манжети), залишки теж знадобляться. Враховуєте при кройке, щоб у всіх деталей збігалося напрямок ворсу. Для рукавів деталі кроятся в поперечному напрямку, для поличок - в поздовжньому.
6
Розкладіть шубу на столі обличчям вниз, скріпіть шпильками краю деталей через 5 см, а потім зшийте через край обметочний швом. Після цього розправте шов і пропрасуйте його кільцями ножиць. Можна для кращої еластичності змочіть його водою.
7
Для того щоб усунути потертість, її треба вирізати у вигляді прямокутника. Із залишків виберіть відповідний клапоть, зробіть вставку, припустити на шов 2 см. Ушийте її, а якщо ніжна шкіра рветься, зміцните її, промазав еластичним клеєм (краще гумовим).
8
Тепер можна пришити підкладку. Під згини рукавів і поличок потрібно підшити смуги щільної тканини і зафіксувати клеєм «Момент».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2vmpNaPcLEs