Як зробити венеціанську штукатурку.

Достеменно невідомо, хто придумав першим венеціанську штукатурку . Також немає відомостей і про те, коли це трапилося. Єдино, що з упевненістю можна стверджувати - те, що вже в епоху Відродження італійські майстри володіли навичками «розпису стін під мармур». Це мистецтво доступно і нам.
Вам знадобиться
  • Кельма, віск, колер, штукатурка.
Інструкція
1
Змішайте необхідну кількість колера і штукатурки. Перш, ніж наносити венеціанську штукатурку , слід ретельно обробити обрану поверхню - шпалери видалити, зашкуріть старі шари фарби. Щоб вишукане покриття якнайкраще зчепився з основою, необхідно попередньо покласти ґрунтовку.
2
Нанесіть на середину кельми (сталева лопатка з дерев'яною ручкою, призначена для розрівнювання розчину) невелика кількість розчину штукатурки (орієнтовно - з половину долоні). Притулите її до оброблюваної поверхні під кутом приблизно тридцять градусів. Ведіть кельмою по поверхні, посилено натискаючи на інструмент.
3
Зробіть наступний мазок інструментом в напрямку, перпендикулярному попередньому мазку. Хвилин через 10 витріть кельму вологою ганчіркою. Таким чином обробляється вся поверхня, при цьому варто не допускати нерівностей. Хорошим вважається шар венеціанської штукатурки, якщо його товщина не більше 0,05 мм, він повинен майже просвічувати.
4
Колер наступну частину венеціанської штукатурки приблизно через 6-12 годин після висихання нанесеного раніше. Другий шар робиться трохи темніше або світліше попереднього, за рахунок чого і досягається незвичайний «мармуровий» еффект.Положіте другий шар покриття. Кількість шарів становить зазвичай від трьох до десяти. Після нанесення останнього дайте йому просохнути 15 хвилин, після чого перейдіть до полірування поверхні.
5
Візьміть кельму, розташуйте її практично горизонтально до поверхні і ведіть з максимальним натиском по раніше нанесеному покриттю. Таким чином обробляйте всю ділянку з венеціанською штукатуркою. Інструмент слід переміщати в різних напрямках.
6
Нанесіть віск через тиждень. Зробіть це за допомогою кельми такими ж різноспрямованими мазками. Не слід класти віск занадто густо, так як в цих місцях після просушування утворюватимуться темні плями. Замшевого рукавичкою з натиском обробіть круговими рухами всю поверхню.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WKNTg5Epw-M
Зверніть увагу
Від цієї роботи руки втомлюються вже через 15-20 хвилин, тому не слід колерувати велику поверхню венеціанською штукатуркою за один раз.
Венецианка, або венеціанська штукатурка крім свого привабливого зовнішнього вигляду володіє багатьма достоїнствами: вона довговічна і не змінює колір, піддається вологій обробці, екологічно безпечна і не має запаху. Крім того, якщо ця обробка вам набридне - при ремонті не потрібно знімати покриття - на венеціанську штукатурку можна клеїти шпалери або фарбувати стіни в інший колір.
Вам знадобиться
  • - грунтовка;
  • - штукатурка;
  • - колер;
  • - шпателі.
Інструкція
1
Таке покриття складається з дуже дрібних частинок вапна, гіпсу, мармуру, що перебувають у зваженому стані в сполучному речовині на основі акрилу або полімерів. Після того, як така штукатурка наноситься на стіну, починаються складні реакції взаємодії складових її речовин, які називаються природною карбонізацією, в результаті чого на стіні утворюється стійка до різних впливів плівка.
2
Перед нанесенням венеціанки стіни зашпаклюйте і відшліфуйте до отримання ідеально рівній поверхні. Далі нанесіть перший шар - білу грунтовку, попередньо розведену згідно інструкції. Цей шар висихає за 8 годин, після чого можна наносити перший шар основного покриття.
3
Перший шар венеціанської штукатурки нанесіть великим шпателем із закругленими кінцями з верхнього кута стіни. На шпатель наберіть штукатурку і розмажте її рівним шаром по поверхні стіни, домагаючись абсолютно рівній поверхні і відсутності кордонів між сусідніми ділянками. Через кожні кілька рухів інструмент потрібно протирати.
4
Після того, як весь матеріал рівним і тонким шаром розподілено по поверхні стіни, штукатурка (при температурі в +20 градусів в приміщенні) повинна повністю висохнути, тому наступний шар можна наносити тільки через 6 або 8 годин.
5
Після зачищення шкуркою дрібних нерівностей, другий шар венеціанської штукатурки розподіліть по стіні таким же чином, як і попередній, - так стіна ще більше вирівнюється, а колір виходить більш насиченим.
6
Третій шар, що забезпечує видимість мармурового покриття, покрийте спеціальним складом. В нього входять основна штукатурка, яка застосовувалася для двох перших шарів, і додатково вибраний по кольоровій палітрі матеріал в пропорції 5: 1. Цей склад нанесіть вже мазками за допомогою шпателя меншого розміру.
7
Після нанесення мазків поверхню вирівняйте великим шпателем і відполіруйте. Застосовуючи різні інструменти і руху, поверхня в кінцевому підсумку може вийти як матовою, так і глянсовою.
8
Протягом місяця на стіні з венеціанською штукатуркою проходить процес природної карбонізації, тому мити стінку можна не раніше, ніж через місяць.
Корисна порада
Для більшого захисту через тиждень після нанесення на стіну третього шару можна додатково покрити штукатурку спеціальним восковим складом.