Як різати поролон.

Нерідко можна зустріти рада, що поролон слід різати нагрітої ніхромового дротом, підключеної до напруги 12 В, а також розігрітим паяльником. Проте в домашніх умовах цього робити не рекомендується, оскільки поролон при цьому виділяє в повітря шкідливі речовини, які навіть в малих дозах є високотоксичними і вражають дихальну і нервову системи людини. Ризикувати здоров'ям не будемо, тим більше що поролон добре ріжеться звичайним ножем.
Вам знадобиться
  • Будівельний ніж зі змінними лезами, лінійка, лекало, обрізок дошки (шматок фанери, ДСП)
Інструкція
1
Розмітьте шматок поролон а маркером або фломастером, ставлячи при цьому невеликі мітки. Мітки з'єднайте між собою по лінійці (можна використовувати рівну планку).
2
Під місце майбутнього розрізу підкладіть шматок дошки, фанери, ДСП або просто щільний картон. Це охоронить підлогу від пошкоджень при різанні.
3
Різати поролон рекомендується без лінійки. Сильним і точним рухом проведіть ножем по зробленій вами розмітці. Ніж при цьому тримайте вертикально.
4
Якщо поролон НЕ прорізався до кінця, пальцями розсуньте прорізану частину і другим резом прорежьте поролон до кінця.
5
Якщо при різанні виходять задираки, це означає, що лезо ножа затупилося. Обламайте кінчик леза або замініть його на нове.
6
Криволінійні розрізи робляться по точно такою ж технологією. Проведіть розмітку за лекалом, потім ріжте поролон по лінії, стежачи за тим, щоб ніж не завалювався, а розташовувався вертикально. Якість різати не буде ідеальним, але цілком згодиться в тому випадку, якщо вам потрібно викроїти подушку для м'яких меблів, яка потім буде обтягнута тканиною.
Корисна порада
Попередньо намочений тонкий поролон набагато легше ріжеться ножицями.