Як зробити льох у будинку самому. Як зробити льох на першому поверсі.

Мало виростити хороший урожай, його треба ще й зберегти на зиму. Для цього, звичайно, потрібне спеціальне місце. Поки нічого краще льохи придумано не було. Особливою популярністю у нас користуються земляні льохи , так як вони зручні, практичні і підтримують необхідний для зберігання овочів мікроклімат. Передбачати льох краще заздалегідь, перед будівництвом самого будинку. Але якщо будинок вже побудований, льох можна влаштувати поряд з будинком в якості самостійної споруди.
Вам знадобиться
  • Дошки, жердини, глина, солома, очерет, руберойд
Інструкція
1
Оберіть місце - це дуже важливий пункт в майбутню роботу. Місце для льохи краще вибирати на височини, бажано сухе. Грунтові води повинні бути від основи льохи як мінімум на метр. Але якщо ваша ділянка переувлажнен і вибір сухого місця обмежений, тоді для захисту від грунтових вод роблять прошарок з піску і гравію.
2
Викопайте котлован глибиною 3 метри. Якщо дозволяє грунт (при глибокому розташуванні грунтових вод), можна копати і глибше. Стіни викопуйте з невеликим ухилом, щоб земля менше обсипалася. Стіни обшийте дошками.
3
Зробіть підлогу глиняним, товщиною до 30 см, в глину додайте щебінь. Зробіть стеля з жердин і покрийте його сумішшю з глини і соломи, а потім засипте. Вона повинна бути товщиною 0,3 м.
4
Зробіть дах двосхилим, опущеною до землі. Нею має покриватися котлован льохи . Дах можна зробити з підручного матеріалу: тину з гілок, глини з соломою, очерету. Коник даху потрібно зробити з товстих дощок і підкласти під нього руберойд, укривши їм весь дах.
5
Навколо льохи зробіть канаву в півметра завглибшки, щоб можна було відводити воду під час дощу. Коли конструкція льохи буде готова, приступайте до створення його внутрішнього обладнання. З одного боку помістіть полки, а з іншого зробіть відділення для овочів висотою 1 метр. Для вентиляції підлогу зробіть гратчастим. Полки слід розташувати на відстані 0,5 метра від нього.
6
Погріб подібної конструкції не має потребу у витраті великих фінансових коштів. Його можна зробити з використанням мінімальної кількості будівельного матеріалу. Тим не менш, він довговічний, зручний і прекрасно справляється зі своїми функціями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6mInDEJmkrs
Корисна порада
Краще зробити дерев'яну обшивку льохи розбірний - тоді її можна влітку винести і просушити.
Погріб будується для збереження врожаю протягом усього року. При плануванні забудови льохи, потрібно враховувати всі обставини. Якість ґрунту, рівень знаходження грунтових вод, піднесеність місця для будівництва, місця стікання талих вод. Щоб уникнути затоплення талими водами, будівництво потрібно виробляти на високому місці.
Інструкція
1
Визначившись з місцем будівництва, зробіть розмітку. Розмітку потрібно робити по знаходженню зовнішніх стін льоху. Потім, вирити котлован. Краще це робити в суху погоду, щоб уникнути розмивання котловану.
2
Після того як котлован виритий, потрібно поставити стовпи. Стовпи можна ставити дерев'яні, бетонні або залізні. Дерев'яні стовпи, в місцях дотику з грунтом, ізолюють від вологи. Ізолювати можна будь-якими доступними матеріалами для ізоляції.
3
Після установки стовпів, приступайте до будівництва стін. Стіни можна зробити з дерева, цегли, бетону або прямого шиферу. За стінами грунт має бути чисто обрана, без обвалів і осипання. Після того як стіни встановлені, порожнечі за стінами засипають шлаком, керамзитом або сухою землею.
4
Після побудови стін, поставте перекриття. Викладають балки з товстого бруса, дерева або із залізних стовпів. Все це роблять у вигляді сітки, передбачаючи місце для лазу в льох і вентиляційних отворів. Зверху стеляться товсті плахи. Можна зробити перекриття з бетонних плит або з товстого заліза. На перекриття насипається шар шлаку, керамзиту або сухої землі. Теплоізоляційний шар повинен бути не менше 30-50 сантиметрів. Кришку люка для лазу в льох, потрібно оббити теплоізоляційним матеріалом.
5
Обов'язково зробіть витяжну і припливну вентиляцію. Припливна труба розташовується на висоті 50 сантиметрів від підлоги, а витяжна ставиться на рівні стелі.
6
Верхню частину льоху зробіть набагато ширше. Зробити її можна з будь-якого матеріалу: дерева, цегли, каменю, бетону. Зверху встановіть міцну кришку. Висота повинна бути не менше 1 метра. Це дозволить в морози, додатково покласти утеплює матеріал. Всю поверхню навколо, засипають товстим шаром землі. Бажано у вигляді скатів.
7
Стеля в погребі оббивають теплоізоляційним матеріалом. Пол трамбують і роблять з дощок або заливають бетоном. Всередині зробіть побілку, з метою знезараження поверхні і щоб уникнути появи грибка. Полки і сховища для овочів зробіть на свій розсуд.