Як зробити щеплення яблуні. Як удобрювати відводки яблунь.

Зробити щеплення яблуні можна різними способами. Прищеплюють плодові дерева живцями в розщіп, в приклад, за кору або в бічній зріз, копулировкой. Щеплення хороша тим, що якщо ви купили невдалий саджанець, то за допомогою держака від іншого дерева можна поліпшити сорт яблуні. Незалежно від способу щеплення, попередньо потрібно вибрати дерево, від якого буде братися втечу. Природно, дерево має бути здоровим. Зробити щеплення яблуні за кору досить просто. При цьому використовують підщепи різного діаметру.
Вам знадобиться
  • Секатор, черешки від щепленого дерева, садовий ніж або пила, садовий вар, замазка, матеріал для закріплення щепленого живця
Інструкція
1
Починати щеплення слід в період сокоруху, тобто приблизно в травні, але якщо має прищепити багато дерев, то можна починати раніше. Рідко щеплення роблять влітку. При щепленні використовують однорічні пагони яблунь, які заготовляють або в листопаді, або в березні. Брати черешки потрібно з середнього ярусу крони, і краще вибирати ті, які розташовані з південної або південно-західного боку. Живці зрізають з дерева секатором або садовим пилянням. Роблять пучки по 20-30 пагонів, пов'язують їх разом і прикріплюють записку, де вказують сорт яблуні. Після цього поміщають живці в прохолодне місце (наприклад, в підвал), ставлять вертикально. Місця зрізів повинні бути занурені в тирсу або пісок. Субстрат підтримують вологим протягом усього часу зберігання пагонів.
2
Навесні дістають пагони і приступають до щеплення. Щоб зробити щеплення яблуні за кору, потрібно зробити поздовжній розріз кори на пеньку від спила. Довжина розрізу 2,5-3 см. Краї кори трохи відгинають.
3
Беруть щеплений черешок, нижньої частини роблять косий зріз. Довжина повинна бути дорівнює трьох-п'ятикратному діаметру втечі. На другий або третя нирці знизу роблять зріз способом «на нирку» (притримуючи нирку великим пальцем лівої руки, потрібно зрізати держак рухом ножа вправо).
4
Далі вставляють втечу в розрізану кору таким чином, щоб верхній край зрізу збігався з краєм торця підщепи. Кору вздовж вставленого кінця держака обжимают, щільно обв'язують і замазують варом. Тонким шаром замазки покривають торець підщепи та зріз живця над ниркою. Щеплення закінчена.