Як створити карту міста. номінали конденсаторів.

Карти міст можуть бути в растровому або векторному вигляді. Растровий формат увазі як би «фотографію» карти. Це може бути звичайна топографічна карта міста або зображення електронної карти. Зазвичай, растрові карти служать підосновою для створення векторних карт. Векторна карта - результат «оцифровки» растра, вона містить інформаційні шари, в яких знаходяться однотипні об'єкти - покриття, будови, дороги, рослинність і пр. Ми розповімо про загальний принцип створення карти міста .
Інструкція
1
Існує безліч програм для створення електронних карт міст, у тому числі і професійних. Але процес створення будь-якої карти реалізований в них приблизно однаково. Спочатку вам необхідна растрова підоснова. Це може бути топографічна карта міста з фіксованим масштабом, але ще краще, якщо це буде супутниковий знімок, оскільки топографічні карти міст, наявні в продажі, давно не оновлювалися. Супутникові знімки гарної якості можна взяти в GoogleMaps.
2
Растровий знімок необхідно отмасштабовані, тобто «Прив'язати» його до плоских геодезичним або географічних координат. Це дозволить вам співвіднести відстані між точками на знімку, відзначеними курсором з реальним відстанню на місцевості. Масштабування дозволяє з високим ступенем точності визначати лінійні розміри.
3
За отмасштабовані растру вже можна оцифровувати обьекти. Оцифровка, або векторизация, увазі нанесення контуру об'єкта за його вузловим точкам. Фотоальбом об'єктів можуть бути як контурними - будови, покриття, водойми, так і лінійними - стежки, залізні дороги. Бувають і точкові об'єкти - меморіали та пам'ятники, труби котелень. Для кожного об'єкта повинен бути визначений свій інформаційний шар.
4
Визначтеся з тим, які інформаційні шари ви хочете бачити на своїй карті. Для карти міста мінімальний необхідний набір інформаційних шарів буде невеликим: будови з нумерацією, вулиці з найменуванням, рослинність, залізні дороги, водні об'єкти.
5
Вам доведеться оцифрувати окремо кожен інформаційний шар. Для уточнення номерів будівель і найменування вулиць потрібно буде виїхати на місце або скористатися якою-небудь іншою додатковою інформацією. Обьединить всі інформаційні шари ви зможете отримати векторну карту міста , яку можна роздруковувати в необхідних масштабах або працювати з нею в різних геоінформаційних програмах.