Як зробити цементний розчин.

Цемент є самим основним матеріалом, який використовується в різних областях будівництва. І жоден квартирний ремонт не обходиться без цементного розчину , який досить просто приготувати в домашніх умовах. Ця універсальна суміш дозволяє закрити тріщини на стінах і отримати міцний і вологостійкий підлогу.
Вам знадобиться
  • - Цемент,
  • - пісок,
  • - вода,
  • - відро.
Інструкція
1
Цементний розчин можна використовувати як для штукатурення стін, так і для кладки цегли. Тому, в залежності від цілей робіт, потрібна різна концентрація компонентів. Приготуємо цементний розчин за класичною схемою.
2
Для виготовлення розчину вам знадобиться пластмасова або металева ємність, це може бути старе, непотрібне сміття. Важливо пам'ятати, що для приготування подібної суміші річковий пісок не годиться, треба накопати пісок в грунті. А сам цемент повинен бути сухим і не мати грудок.
3
Оптимальною нормою співвідношення піску до цементу є 3: 1. Потрібно засипати в металеве відро три обсягу просіяного піску, потім додати один об'єм цементу. Потім ці два компоненти слід ретельно перемішати за допомогою шпателя до отримання однорідної маси.
4
Після змішування додаємо в ємність воду, обсяг якої повинен бути дорівнює обсягу цементу. Перемішуємо компоненти ретельно, до отримання однорідної маси. Не потрібно робити суміш рідкої, так як вона не зможе триматися на шпателі. Цементний розчин готовий, можна приступати до роботи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=c_dyJjUr9Is
Зверніть увагу
Приготований розчин бажано використати протягом двох годин. Після цього він може стати досить сухим.
Корисна порада
Після того, як цементні роботи закінчені, ретельно вимийте ємність, в якій замішували цементний розчин, щоб його залишки не прилипли до поверхні відра.
При будівництві будинку обов'язково кожна людина стикається з приготуванням цементного розчину . Такий розчин необхідний також для створення цементної стяжки. Робити цемент не так просто, як здається. Необхідно враховувати багато правила, які викладені нижче.
Інструкція
1
Для стяжки цементний розчин потрібно робити товщиною близько 20 міліметрів. Його слід стелити під поли, які в майбутньому покриваються лінолеумом або ж плиткою. За допомогою даного способу можна приховати нерівності підлоги, а також надати потрібний ухил покриттю, якщо це є задумкою дизайнерів. Цементний розчин забезпечуватиме гідроізоляцію, а також з його допомогою утворюється міцний шар по м'якій теплоізоляційної прошарку.
2
Для того, щоб зробити стяжку, необхідно у відведених частках змішати цемент, пісок, а також гравій. Уважно стежте за пропорціями. Вони залежать від того, наскільки міцну стяжку ви хочете отримати в результаті. Після того, як було вироблено змішування твердих складових, до складу потрібно залити воду. Вона має становити від 10 до 25 відсотків від маси цементу. Цементні розчини, які використовуються для того, щоб виготовити стяжку, можна поділити на важкі і легкі. Класифікація залежить від того, яка об'ємна маса у розчину .
3
Перед тим, як займатися приготуванням цементного розчину для стяжки, потрібно чітко визначити необхідні параметри міцності. За останніми можна буде вже вибрати водоцементне співвідношення.
4
Врахуйте, що з часом стяжка буде висихати, при цьому зменшуватися в розмірах. Відбудеться усадка. Даний процес неможливо запобігти. Можна тільки зробити компенсаційні шви. Вони застосовуються тоді, коли загальна площа цементної стяжки становить більше 30 кв. метрів. Після повного застигання розчину цементу компенсаційний шов можна усунути.
5
Стяжка, зроблена з цементного розчину , має сірий відтінок. Вона має відчутну шорстку поверхню. Врахуйте, що використання цементної стяжки, як і інших розчинів, можливе не більше двох годин, після чого їх фізичні характеристики починають слабшати.