Як зробити заклепку. Як виготовити заклепку.

З'єднання за допомогою заклепок широко застосовується в роботі домашнього майстра. Заклепки необхідні, щоб відремонтувати кухонне начиння, скажімо, приладнати ручку до каструлі. Усунути текти в бочці також можна за допомогою заклепок. Та й в автомобільному господарстві без заклепок не можна обійтися. Для виготовлення заклепок може придатися простий пристрій.
Вам знадобиться
  • Лещата, сталеві пластини товщиною 10 мм, дриль, свердла, алюмінієвий дріт
Інструкція
1
Зрозуміло, існують спеціальні пристосування для виробництва заклепок, придбати які можна в спеціалізованому магазині. Але іноді зручніше і швидше змайструвати пристосування своїми силами. Для цього знадобляться лещата, металеві пластини, дриль, свердла, алюмінієвий дріт.
2
З стали товщиною 10 мм виріжте дві пластини розміром 30х50 мм. По широкій стороні з'єднайте пластини шарніром, щоб їх можна було скласти. До протилежної сторони пластин приваріть на рівні кромок по всій довжині дріт діаметром 6 мм. Це потрібно для того, щоб пристрій утримувалося в лещатах при формуванні головки заклепки молотком.
3
Затисніть пристосування в лещата і по стику пластин виконайте отвір діаметром 4 мм і глибиною 10-15 мм. Візьміть свердло діаметром 7 мм і раззенкуйте отвір на глибину 2 мм (таке конічне гніздо знадобиться для формування головки заклепки). Пристосування для виготовлення заклепок фактично готове.
4
Візьміть алюмінієвий дріт діаметром 4 мм, опустіть її до денця поглиблення, затисніть пристосування в лещата. Відкусите кусачками дріт вище кромки на 3-4 мм. Розрахунок повинен бути таким, щоб конусовидная зенківка могла повністю заповнитися алюмінієм.
5
Акуратно постукуючи молотком по верхньому кінчика дроту в різних напрямках, осадіть її в поглиблення. Так ви сформуєте потаємну головку заклепки. Коли зазенкованное поглиблення заповниться, розтисніть лещата і витягніть готову заклепку .