Як зробити фотопанораму.

Панорамні фотографії відразу ж привертають увагу глядача своїм незвичайним форматом, але стандартна матриця фотоапарата не дозволяє створювати такі шедеври одним натисканням кнопки. Щоб отримати красиву панораму, доведеться чимало попрацювати.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат, штатив, графічний редактор.
Інструкція
1
У виготовленні панорами можна виділити два основних моменти: зйомка необхідного фотоматеріалу і зведення його разом в графічному редакторі. Найпростіше робити фотографії камерою, встановленою на штатив. В крайньому випадку, можна обійтися і без нього, але тоді доведеться дуже ретельно формувати кожен кадр з урахуванням попереднього.
2
Орієнтуючись на освітлення, підберіть відповідну для даних умов експопару. У кожному разі, діафрагму потрібно буде відкрити хоча б на 10, щоб кадри виходили різкими по всій площі. Можна, звичайно, фотографувати і в автоматичному режимі, але занадто великий стає ймовірність того, що камера сама буде міняти свої настройки для кожного кадру, що значно ускладнить подальшу роботу над панорамою.
3
Зробіть декілька знімків, зрушуючи в якусь зі сторін так, щоб наступний кадр перекривав попередній відсотків на 20-25. Після пари знімків ви самі переконаєтеся, що зі штативом це робити набагато легше.
4
Готові фотографії перенесіть в комп'ютер і відкрийте графічний редактор. Панораму можна склеювати і в фотошопі, але у кого його немає, можуть скачати з сайту Майкрософт спеціальну безкоштовну утиліту Image Composite Editor.
5
Після інсталяції утиліти просто перенесіть готові кадри в призначені для них віконця, всю іншу роботу програма зробить за вас сама. Готову панораму ви можете доопрацювати відповідно до своїх уявлень, змінивши контраст, яскравість, насиченість, обрізавши надлишки простору і так далі.