Як прати органзу.

Прати органзу необхідно з особливою акуратністю, оскільки вироби з цього матеріалу дуже ніжні і невагомі. Нитка органзи є дуетом ниток натурального шовку та віскози (іноді поліестеру). Ці нитки самі по собі дуже крихкі, тому досить важливо знати всі особливості прання органзи.
Інструкція
1
Перед тим як прати органзу , уважно огляньте виріб. Видаліть всі видимі ворсинки і частинки налиплого бруду. Акуратно витрусіть тканину.
2
У разі вибору машинного прання виберіть і налаштуйте функцію делікатного прання. Температуру нагріву води встановіть на значенні не більше 30 або 40 градусів. Обов'язково відключіть функцію віджиму тканини. Для машинного прання використовуйте тільки м'який пральний порошок, який не пошкоджує волокна тканини.
3
Щоб випрати органзу руками, наберіть у великий таз воду комфортної для рук температури (до 30-40 градусів). Насипте у воду порошок, відповідний для м'яких і тонких тканин. Повністю розчиніть порошок у теплій воді.
4
Замочите виріб з органзи в мильному розчині і акуратно стискайте тканину руками з двох сторін, таким чином видаляючи наявне забруднення. Чи не викручуйте і не тріть органзу , щоб не пошкодити волокна тканини.
5
Дуже акуратно прополощіть органзу в ледве теплій воді кілька разів. При цьому не тріть і не розтягуйте тканину, щоб органза не м'явся.
6
Після полоскання повісьте випраний матеріал над великим тазом або ванною, щоб залишилася вода стекла вниз. Через невеликий проміжок часу повісьте тканину сушитися.
7
Щоб не зіпсувати органзу під час прасування, налаштуйте праска на роботу при низькій температурі нагріву. Найбільш оптимальний режим - для прасування синтетики або шовку. Чи не утюжьте органзу з включеною функцією зволоження. Перевірте, щоб підошва праски була ідеально гладкою. Якщо на підошві є які-небудь вади, утюжьте органзу через лист шовкової тканини або найтоншої цигаркового паперу, щоб праска не зачепити нитка органзи і не зіпсувати цю ніжну тканину.
8
Є органза, яку немає необхідності гладити. Вироби з таких тканин відразу готові до використання. Наприклад, деякі штори з органзи відразу після сушки розвішують на вікна.