Як реанімувати орхідею.

Орхідея - принцеса серед квітів. Така ж красива, така ж ніжна і така ж вимоглива в плані уваги і турботи. Далеко не кожен квітникар може організувати цього рослини правильний догляд і спохвачується лише тоді, коли орхідея починає хворіти і в'янути. Але не варто спішно відправляти квітка на смітник, його цілком ще можна реанімувати.
Інструкція
1
Найчастіше в'янення орхідеї проявляється в пожелтении і скиданні листя. Причин тому може бути декілька.
2
Деякі сорти орхідеї виявляються дуже сприйнятливими до ураження грибками. На жаль, з ураженим рослиною доведеться розлучитися. Вивести шкідливий грибок у вас навряд чи вийде. Єдине, що ви можете в цьому випадку ще зробити - оглянути квітку. Якщо він сам намагається боротися за життя, випускаючи по стеблу зачатки коренів, зрізати здорову його частину разом з корінням і проростити з неї нову орхідею .
3
Промислове розведення орхідей поставлено на потік, виробникові вигідно якомога швидше виростити і продати квітка, тому він по максимуму використовує добрива й підгодівлі. Орхідея надходить у продаж, буквально напхана ними, що рано чи пізно призводить до сумних наслідків, не допомагає навіть пересаджування в нову землю. Але врятувати рослина все ще можна. Поставте горщик з ним в тепле, світле місце, поливайте його кожні 2 тижні розбавленим азотним добривом, стимулюючим зростання листя, але зрізайте при цьому всі утворюються зав'язі, щоб орхідея збирала сили, не витрачаючи їх на цвітіння. Лікування варто продовжувати 2-3 роки, після чого можна дозволити орхідеї зацвісти.
4
Недолік світла і занадто щільна грунт в горщику теж можуть служити причиною в'янення рослини. Тому завжди стежте, щоб у квітки були підходящі для нього умови.
5
Може трапитися, що орхідея виявиться ураженої попелиць. Ретельно огляньте листя, і в разі виявлення паразитів, протріть кожної листок з двох сторін вологим носовою хусткою. Для профілактики окропити рослина спеціальним препаратом проти шкідників.