Як розвинути грамотну мову.

Уміння грамотно розмовляти, правильно і логічно формулювати пропозиції - важливий показник загального розвитку дитини. З цим умінням не народжуються, воно повністю придбане. Тому так важливо, щоб з самого раннього дитинства батьки формували і розвивали грамотну мова у свого малюка.
Інструкція
1
Перш за все, навички мовленнєвої культури залежать від того, як розмовляють навколо дорослі: батьки, родичі, вихователі в дитячому саду. Діти в молодшому віці дуже сприйнятливі і копіюють, в основному, тільки фонетику. Тому з малюком краще не сюсюкати, а розмовляти нормально, чітко і ясно вимовляючи літери, грамотно ставлячи наголос.
2
Не дозволяйте дитині скорочувати і перекручувати слова, спокійно просите знову вимовити їх правильно, посилаючись на своє нерозуміння. Робіть це з урахуванням вікових та фізичних особливостей дитини, намагаючись не образити його, і хваліть за кожну правильно вимовлене важке слово.
3
Коли дитина підросте, почніть звертати увагу на те, як він будує фрази. Вивчайте його коротко і дохідливо обьяснять, що він хоче. Розбирайте з ним кожну неправильно сформульовану фразу, виправляйте його щоразу, коли він говорить неправильно або невиразно викладає свої думки.
4
Вивчайте його з коротких пропозицій складати довгі шматки оповіді, логічно пов'язані між собою. Розвивайте його уважність і пам'ять, щоб він навчився пам'ятати те, що він хотів сказати перед тим, як почав щось говорити, відстежував свою думку в бесіді.
5
Читайте з ним книги і просите його переказувати шматки з них своїми словами, але близько до тексту. Звертайте його увагу на те, якою мовою розмовляють герої літературних творів, як манери розмовляти характеризує того чи іншого персонажа.
6
Ви можете для розвитку грамотної мови у дитини задавати йому вправи, які допоможуть йому в цьому. Наприклад, попросіть його скласти словосполучення з заданими словами, а потім ускладніть завдання - нехай він використовує ці словосполучення і складе з ними зв'язний розповідь. Ускладните задачу і спробуйте, використовуючи ті ж словосполучення, скласти кілька текстів в різних жанрах - казку чи розповідь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zN9ssF39aqQ