Як продати автомобіль.

Що потрібно знати, щоб правильно продати автомобіль? Перш за все, особливості поведінки потенційного покупця. Останній звертає увагу на технічний стан автомобіля, рік випуску, пробіг, оцінює зовнішній вигляд і комплектність транспортного засобу. Якщо ці показники адекватні заявленою ціною, висока ймовірність того, що операція здійсниться.

Продаж автомобілів по оголошеннях Традиційний спосіб продажу, який практикується з незапам'ятних часів, - розміщення оголошень в рубриках спеціалізованих видань («автопродаж», «автобазар») або розклеювання оголошень у місцях великого скупчення людей. Правда, такий підхід далеко не завжди виправдовує себе, тому що оголошення побачить невелика кількість людей, враховуючи невеликі тиражі друкованих ЗМІ. Розклеєні листівки, в свою чергу, ризикують загубитися на дошках оголошень серед великої кількості собі подібних.

Продаж на автомобільному ринку У більшості мегаполісів діють спеціальні майданчики з продажу транспортних засобів. Але швидко продати машину власнику навряд чи вийде: в очікуванні можливих покупців доведеться відвідувати автомобільний ринок не один раз. Істотний недолік - час роботи, який в більшості своїй обмежується вихідними днями. Крім цього, продавцю необхідно внести оплату адміністрації ринку за розміщення свого транспортного засобу з метою реалізації.

Продаж через Інтернет Продажі автомобіля через Інтернет оптимальні і вигідні в плані економії часу і коштів: подати оголошення можна безкоштовно, не залишаючи меж квартири. Але і можливості Інтернет не обіцяють швидкого позитивного результату, тому що подібних оголошень в мережі мільйони. Високий рівень конкуренції не рідко змушує демпінгувати, що економічно не завжди виправдано.

Продаж автомобіля посередникам Швидко продати автомобіль можна посередників, що спеціалізується на викупі вживаних авто. Однак у цьому випадку потрібно заздалегідь налаштувати себе на фінансові втрати, тому що проміжний покупець відразу ж знизить ціну, як мінімум, на десять відсотків від заявленої продавцем. При цьому транспортний засіб піддасться детальному огляду: кожний виявлений дефект (навіть незначний) - привід для подальшого торгу в сторону зменшення ціни. В результаті може статися так, що перекупник тонко, але дієво зіб'є первісну вартість на третину. Адже надалі такий покупець перепродасть транспортний засіб в салон, який спеціалізується на реалізації б/у авто.

Продаж в салони У цьому зв'язку продаж автомобіля в салони є найбільш оптимальним варіантом для продавця. Якщо, звичайно, немає часу чекати більш вигідного покупця. Правда, фахівці автомобільного салону за результатами огляду автомобіля назвуть свою ціну. Якщо вона влаштує, всі клопоти по зняттю транспортного засобу з обліку візьме на себе торгове підприємство. Продавець може отримати оплату одразу після оформлення угоди продажу. Салон в даному випадку зацікавлений в реалізації, бо від обсягу продажів залежить прибуток підприємства. Як правило, у подібних автомагазинів є власний ринок збуту.