Як зробити дерев'яного людини.

Якщо ви всерйоз зайнялися освоєнням Вин-Чунь, китайської школи ушу, вам знадобиться дерев'яний манекен, званий ще «дерев'яним людиною». Маючи таке пристосування, можна займатися відпрацюванням прийомів єдиноборств не тільки в залі, але і в домашніх умовах. Ціна на «дерев'яного людини » може досягати декількох сотень доларів, тому краще зробити манекен своїми руками в домашній майстерні.
Інструкція
1
Для виготовлення основного колоди манекена можна використовувати будь-яку породу деревини. Головне, щоб вона була добре висушена, щоб уникнути утворення тріщин. Для виготовлення «рук» і «ноги» використовуйте кращу деревину твердих порід - в'яз, клен, дуб. Ці частини манекена піддаються значним механічним навантаженням, тому неприпустимо наявність сучків, звили та інших дефектів деревини.
2
«Дерев'яний людина» Вин-Чунь являє собою дерев'яний стовп циліндричної форми. Висота стовпа 150-190 см, діаметр - 20-25 см. У верхній частині «тулуба» розташовані дві верхні «руки», що вставляються в отвори. Третя (середня) «рука» розташована під двома верхніми. Під «середньою рукою» мається зігнута в «колінному суглобі» «нога» манекена.
3
Манекен жорстко кріпиться на підлозі або вкопується в землю. Зараз можна зустріти конструкції, в яких «тіло» манекена кріпиться на каркасі з двох брусів, що проходять через отвори у верхній і нижній частинах стовпа. Не виключено й інше кріплення «дерев'яного людини »: на обертовому підставі або на пружині.
4
Манекен Вин-Чунь - снаряд індивідуальний, розміри його можуть бути різними в залежності від зростання і комплекції людини , упражняющегося з ним. Перед виготовленням «дерев'яного людини » продумайте його конструкцію і перенесіть свої викладки на креслення або ескіз.
5
Сама трудомістка частина процесу - виготовлення «тіла» манекена. Доведеться надати колоді циліндричну форму (у комля колоду товщі). Зніміть сокирою кору і відрубайте сучки. Виступаючі ділянки Стеха.
6
Електричним рубанком виведіть циліндричну форму стовпа. Використовуйте лекало з міцного картону або пластику. Ошкуріть стовп наждачним папером. Потім змочіть його водою і дайте йому висохнути. Після висихання відполіруйте виріб грубим сукном або повстю. Поверхня повинна бути якомога більш гладкою.
7
Найпростіший варіант виготовлення «рук» - жорстко закріпити на стовпі палки. Таке кріплення зручно при установці «дерев'яного людини » впритул до стіни. Складніші варіанти припускають використання пружин, що забезпечують руху «рук» в поздовжньому напрямку.
8
«Ногу» можна виготовити одним з декількох способів. Можлива конструкція, зварена з металевої труби і обмотана м'яким матеріалом. Другий варіант - «нога» з дерева, зібрана з частин. Застосовувати слід тільки тверді породи деревини. Можете змайструвати і цільну дерев'яну «ногу», ретельно підібравши заготовку з урахуванням вигину.
9
Після виготовлення всіх елементів покрийте їх морилкою і лаком. Окрасьте металеві деталі. Після висихання «дерев'яний людина» ще раз полірується повстю, збирається і встановлюється в місці тренувань. Найкраще для розміщення манекена підходять міжкімнатні стіни або лоджія.
Зроблений своїми руками манекен буде точно відображати вашу фігуру. Це особливо актуально при нестандартної фігурі. Слідуючи покрокової інструкції, ви без праці зрозумієте, як зробити манекен своїми руками.
Вам знадобиться
  • помічник, клейка стрічка (80-100 м), довга футболка, дерев'яна вішалка-плечики, картонна труба, поліетиленовий пакет, ножиці, гофрований картон, клей, поролон, синтепон, дріт, англійська шпилька, фломастер, схил, кравецькі метр , ніжка від офісного стільця або підставка для манекена.
Інструкція
1
Для того щоб зробити манекен за своїми розмірами, потрібно зробити оболонку з липкої стрічки, що повторює контури тіла. Перед нанесенням стрічки на тіло, надіньте бюстгальтер і довгу футболку. Шию оберніть пластиковим пакетом, а волосся приберіть під купальну шапочку. Низ футболки закріплюється між ніг за допомогою англійської шпильки, а потім фіксується липкою стрічкою від пупка до попереку. Це дозволить запобігти зсуву конструкції.
2
Від самого широкого місця стегна починайте обмотку фігури липкою стрічкою знизу вгору, до талії. Зафіксуйте форму бюста: стрічка повинна пройти навхрест під грудьми. Після цього починайте обмотку всіх незакритих ділянок. Основний напрямок витків - вкруговую. Так готується перший шар.
3
Другий шар стрічки наклеюється вертикально. На цьому етапі згладжуються нерівності, що виникли під час намотування першого шару. Шия оклеивается на завершальному етапі.
Зверніть увагу
У приміщенні, в якому ви будете робити оболонку манекена, повинна бути комфортна температура, інакше модель може замерзнути або перегрітися. Груди і шию варто обмотувати в останню чергу.
Корисна порада
Не варто робити манекен з руками - надалі вони будуть заважати примірки.