Як розмножувати ялівець.

Ялівець - хвойна рослина, що володіє високими декоративними властивостями і невибаглива до догляду. Дорослі рослини дуже дороги, але можна спробувати виростити ялівець з насіння або живців.
Вам знадобиться
  • ящик з субстратом, стимулятор росту, секатор, обприскувач
Інструкція
1
Найбільш ефективний і простий спосіб розмноження ялівцю - це живцювання, тим більше що затребувані дачниками декоративні форми ялівцю практично неможливо отримати з насіння. Їх можна розмножити тільки гілочками. Укореняемость ялівцю досить хороша, вона залежить від сорту та строків живцювання. Найчуйніші до розмноження живцями - ялівець звичайний і ялівець низькорослий. У них укореняемость доходить до 90 відсотків.
2
Навесні або влітку з рослини, яка вам припало до душі, отщіпніте однорічні гілочки з пяточкой, тобто, з частиною основного дерева. Вони повинні бути близько десяти сантиметрів. Звільніть їх знизу від хвої, потім поставте гілочки в розчин стимулятора росту на добу. Далі злегка закопайте їх у родючий субстрат (бажано, щоб він складався з торфу і піску), зволожите грунт, прикрийте плівкою або банками і поставте в тінисте місце. Періодично обприскуйте черешки, і через місяць-півтора на більшій частині гілочок розвинуться корінці.
3
Після цього вкорінені живці висаджуйте в приготовлені грядки. Живці прекрасно перезимують у відкритому грунті, можна тільки прикрити їх лапником. Дорощування живців буде тривати 2-3 роки, а після цього їх потрібно буде пересадити на вбрання основне місце в саду.
4
Якщо ви все-таки хочете виростити ялівець з насіння, то восени посадите насіння в ящики з таким же субстратом. Потім винесіть ящики на вулицю і залиште їх під снігом на всю зиму і ранню весну. Ця операція називається природною стратификацией. В травні перезимували насіння висівають у грядки. Якщо ви посієте без стратифікації відразу в грядки навесні, сходи будуть тільки через рік.
Зверніть увагу
Ялівець не надто любить сонце, тому висаджуйте його на постійне місце в тій частині саду, де сонячні промені присутні в першій половині дня.
Корисна порада
Обробка стимуляторами росту значно поліпшить результат вкорінення живців. Можна використовувати водні розчини індолилмасляної кислоти, Корневін, будь-які інші подібні склади.