Як зробити вершкове масло в домашніх умовах. Як приготувати масло вершкове в домашніх умовах.

Вершкове масло в домашніх умовах роблять з вершків, тільки потрібно використовувати справжній сільський продукт, а не те, що продається в супермаркетах. Купіть у фермерів трилітрову банку молока. Воно відстоїться, на поверхні утворюються вершки. З них вийде справжнє масло , яка містить вітаміни і легко засвоюється організмом. Але воно чутливе до світла і тепла, які підвищують його кислотність, з'являється гіркота. Масло псується, стає непридатним для їжі.
Вам знадобиться
    • сільське молоко;
    • ложка з дірочками;
    • міксер.
Інструкція
1
Поставте в холодильник банку з сільським молоком і залиште на ніч. Вранці ви побачите, що зверху утворилося загустение - це відстоялися вершки. Чим жирніше було молоко, тим товщі буде шар вершків.
2
Зніміть густий шар з поверхні молока широкої ложкою з дірочками. Залиште в банку трохи вершків, щоб ваше молоко не залишилося зовсім знежиреним.
3
Перекладіть вершки в чашу для міксера. Залиште хвилин на 15, щоб маса придбала кімнатну температуру і краще збивати.
4
Увімкніть міксер спочатку на повільній швидкості. Періодично поглядайте за процесом. Коли вершки взобьются і стануть гладкими, збільште швидкість міксера.
5
Ви побачите, що в вершках утворюються масляні пластівці і відділяється біла рідина - це пахта. Її можна відразу злити в іншу ємність і використовувати для приготування випічки, а можна залишити до закінчення процесу.
6
Збивайте вершкову масу доти, поки не утвориться великий масляний грудку і, окремо, пахта. Відіжміть масло руками і покладіть в маслянку або загорніть у вощений папір.
7
Для довгого зберігання масло можна промити. Для цього злийте пахту, шматок получившегося масла дрібно наріжте і залийте кип'яченою водою. Увімкніть міксер. Вода стане білою. Це виходять залишки сколотин. Операцію з заливанням водою проведіть кілька разів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6gTAfTmktMM
Зверніть увагу
Чашу для міксера заповнюйте вершками тільки до половини, коли маса почне розшаровуватися, то пахта може виливатися за краї чаші.
Корисна порада
Змішайте м'яке домашнє масло з іншими інгредієнтами. Додайте дрібно нарізану зелень, часник або імбир. У вас вийде ароматне вершкове масло.