Як зробити фото біля вікна.

Натуральний світло з вікна - найвірніший помічник початківця фотографа. Зовсім необов'язково встановлювати дороге світлотехнічне обладнання, його з успіхом замінить звичайне вікно, за допомогою якого можна навіть створити деякі спецефекти. Потрібно лише знати, як це робиться.
Інструкція
1
Перш ніж брати в руки фотоапарат, вам потрібно усвідомити, що «фото у вікна » і «фото на фоні вікна » - дві абсолютно різні речі.
2
Перший приклад відноситься до числа найпростіших - просто встаньте у вікна і розташуйте модель так, щоб вона виявилася добре освітленій проникаючим в кімнату світлом. Якщо модель сидить в анфас до вікна, обличчя її виявиться освітленим рівномірно і без зайвих тіней. Такий спосіб підходить для фотографування в домашніх умовах на паспорт та інші документи.
3
Розгорнувши модель впівоберта, ви отримаєте чудовий світлотіньової малюнок, який відразу ж додасть особі об'ємність і легку загадкову нотку. Чим яскравіше буде день і темніше кімната, тим більше виражений малюнок ви зможете зафіксувати.
4
Але іноді вікно є невід'ємною частиною композиції. Зважившись на такий крок, продумайте все до дрібниць. Просто поставивши людини у вікна і клацнувши затвором камери, ви отримаєте, швидше за все, чорний абрис силуету на вибитому в білизну фоні. Зйомка в контровому світлі - справа нелегка. Спробуйте відобразити частину світу на модель за допомогою саморобного екрану, який можна виготовити з великою білою простирадла або листа ватману. Якщо ви ще до того ж застосуєте точковий експозамер, фото обов'язково вдасться.
5
Дуже цікаві фотографії у вікна можна отримати ввечері, коли на вулиці тільки починає темніти. Увімкніть звичайне кімнатне освітлення, найбільшого ефекту ви зможете досягти за допомогою ламп розжарювання. Створіть композицію за участю вікна . В камері знайдіть настройки балансу білого, виберіть серед них «штучне освітлення» або «лампи розжарювання», після чого можете приступати до фотографування.
6
Переглянувши отримані фотографії, ви не зможете не впечатлиться. Потрапило в кадр вікно буде світитися ніжною синявою, глибина якої буде залежати від ступеня наступаючої темряви. Навіть різниця в 5-10 хвилин буде добре помітна на знімку, з якого ви при бажанні зможете зробити справжнісіньку казкову листівку з ефектом сутінків.